„Mieszkanka chatki na moczarach”

Świetliczanie pod kierunkiem wychowawczyni Anny Gańskiej–Lipińskiej oraz nauczycielki biblioteki, Elżbiety Wójtowicz przygotowali teatrzyk pacynkowy. Przedstawienie zostało oparte na książce „Mieszkanka chatki na moczarach” Bożeny Kropki. Jest to współczesna wersja baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Ta historia zmienia bieg wydarzeń. Bohaterowie swoją serdecznością i troską o drugą osobę przemieniają serce czarownicy. Wiedźma doznaje całkowitej przemiany, staje się troskliwą, zadbaną i piękną kobietą. Taką moc ma miłość i dobro w tej wersji przygód Jasia i Małgosi.

Teatrzyk został wystawiony 19 czerwca 2017r w bibliotece szkolnej dla świetliczan z klas I-II, uczniów klas I oraz klas II, w których uczą się występujący w nim aktorzy.

Nasze przedstawienie zaszczycili również rodzice aktorów oraz pani wicedyrektor szkoły Alicja Bartosiewicz.

Comments are closed.