Spotkanie z pisarzem

SPOTKANIE Z PISARZEM, POŁĄCZONE Z XXXIV MIĘDZYNARODOWYM KONKURSEM LITERACKIEJ TWÓRCZOŚCI DZIECI I MŁODZIEŻY IM. WANDY CHOTOMSKIEJ

     12.01.2018 roku odbyło się podsumowanie szkolnych eliminacji do wyżej wymienionego konkursu. Przybyli na nie laureaci konkursu, wyróżnieni pomocnicy biblioteki, uczestnicy teatrzyku pacynek i klasa 3 C z wychowawcą, z której pochodzi najmłodsza uczestniczka konkursu. Honorowym gościem na tym spotkaniu była bytowska pisarka pani Hanna Babińska. Słuchała czytanych przez laureatów wierszy i opowiadań. Należą do nich czytelnicy z klas:

3 C – Milena Pela – opowiadanie p.t. ,,Zagubiony skarb”

7 B – Dominika Fiedler – opowiadanie p.t. ,,Nigdzie nie jest bezpiecznie”

7 B – Sara Uchmanowicz – wiersze p.t. ,,Dorosłość”, ,,Przyjaciółka”, ,,Zima”

7 D – Laura Greinke – wiersze p.t. ,,Czarna Materia”, ,,O straconej przyjaźni”, ,,Marzenie”. Ich prace będą przesłane do Słupska. Rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu nastąpi do 15 kwietnia 2018 roku.

Pisarka udzielała fachowego instruktażu – pochwał i uwag. Była zachwycona pasją czytelniczek w dziedzinie prozy i poezji.

Uroczystość uświetniła szkolna piosenkarka Wiktoria Prach. Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anny Jantar p.t. ,,Radość najpiękniejszych dni”.

Pani pisarka opowiedziała o swojej twórczości. W skład jej dorobku wchodzi książka p.t. ,,Mamo, opowiedz mi bajkę…” i ,,Pod skrzydłami aniołów”. Czytelnicy zadawali mnóstwo pytań. Wyszli ze spotkania usatysfakcjonowani, z autografami i zachęceni do rozwijania swoich zainteresowań literackich.

Organizatorzy:

Anna Gańska-Lipińska

Elżbieta Wójtowicz

IMG_8212 IMG_8207

Comments are closed.