Eliminacje 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

W dniu 07.04.2018 roku w Solcu Kujawskim odbyły się jednocześnie dwie imprezy badmintonowi na 6 kortach. Pierwszą z nich były Eliminacje do 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych). Obecnie nasz klub UKS Dwójka Bytów ma jedna zawodniczkę w tej kategorii Weronikę Niklas, która nie musiała brać udziału w tych eliminacjach, ponieważ uzyskała bezpośredni awans z rankingu Polskiego Związku Badmintonowego w grze pojedynczej i podwójnej z Julią Prokopczuk z BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn -Koźle.

Finał 24 Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla juniorów młodszych w tym roku odbędą się w województwie Wielkopolskim w miejscowości Tarnowo Podgórne w dniach 11 – 13.05. 2018 r.

 

Natomiast druga impreza badmintonowi, która została przeprowadzona w tym samym dniu były Międzywowewódzkie Mistrzostwa Młodzików dla dwóch województw kujawsko – pomorskiego i pomorskiego.

W tym turnieju z naszego klubu prowadzonego przez Jerzego Saldat udział wzięło 5 zawodników.

Z dorobkiem dwóch medali srebrnych i jednego brązowego oraz 9,5 pkt. zdobytymi do klasyfikacji punktowej Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży prowadzonej przez Ministerstwo Sportu wrócili zawodnicy z UKS Dwójka Bytów.

Można się cieszyć, iż wszyscy moi zawodnicy, których zabrałem do Solca Kujawskiego zdobyli medale i punkty do klasyfikacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży. I każdy z nich wniósł punktu dla naszego klubu – mówi trener Jerzy Saldat.

Z bardzo dobrej strony pokazała się para w grze podwójnej Paweł Szach i Sebastian Saldat, którzy dotarli do finału i minimalnie przegrali z parą z Gdańska 16:21 i 15:21 zdobywając srebrny krążek.

Taki sam wyczyn dokonały młode badmintonistki z Bytowa Kornelia Treder i Wiktoria Skoneczna, gdzie po pokonaniu wcześniej trzech par dotarły do finału, w którym uległy parze gdyńsko – gdańskiej 10:21 i 9:21.

Brązowy krążek zdobyła dla naszego klubu w grze pojedynczej Karolina Brzozecka przegrywając w półfinale z zawodniczką miejscowego klubu MLKS Solec Kujawski Klaudią Gliwińską 19:21 i 10:21.

Uważam, że nasz dorobek medalowy i punktowy jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość, ponieważ mamy obecnie bardzo młodą i zdolną młodzież, która jeszcze nie raz pokaże i udowodni dobre wyniki na kortach badmintonowych. Dowodem jest, iż trenerzy Kadry Wojewódzkiej woj. Pomorskiego obecni na tym turnieju powołali nasze młode zawodniczki do kadry naszego województwa – komentuje Jerzy Saldat.

Wyniki Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Gra pojedyncza dziewcząt

III – IV miejsce – Karolina Brzozecka

V – VIII miejsce – Kornelia Treder i Wiktoria Skoneczna

Gra podwójna chłopców

V – VIII miejsce – Paweł Szach i Sebastian Saldat

Gra podwójna dziewcząt

II miejsce – Kornelia Treder z Wiktorią Słoneczną

V- VIII miejsce – Karolina Brzozecka z Leną Szablewską (Sportowa Politechnika Gdańsk)

Gra podwójna chłopców

II miejsce – Paweł Szach z Sebastianem Saldat

1 3 5 7 09 9

Comments are closed.