Ogólnopolska akcja masowego czytania ,,JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

8 czerwca 2018 roku uczestniczyliśmy w III edycji w/w akcji. Każda klasa 1- 7 miała przygotować plakat, promujący czytelnictwo. Wszystkie klasy, które miały w tym czasie lekcje spotkały się na boisku szkolnym klas 1-3 na wspólne czytanie. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Po powitaniu troje nauczycieli przeczytało głośno wiersze, dotyczące tematyki 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy uczestnik przyniósł ze sobą swoją ulubioną książkę, by miło sobie poczytać w gronie koleżanek i kolegów. Czytelnicy uświadomili sobie, że książka ma kojarzyć się z rozrywką, a nie ze szkolnym obowiązkiem. Zachęcamy do dalszego czytania książek i nie tylko.

Organizatorzy:

biblioteka szkolna