Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie – Hel

14 medali badmintonistów z Bytowa

W dniu 19.05.2019 roku na Helu odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie. Wśród 48 zawodników z całego województwa trener Jerzy Saldat z UKS „Dwójka” Bytów zgłosił jedenastu swoich zawodników w trzech kategoriach junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy.

Ekipa badmintonistów z Bytowa okazała się bezkonkurencyjna w całych mistrzostwach, gdyż na 40 rozdanych medali w całych mistrzostwach nasi reprezentanci zdobyli 14 medali w tym 4 krążki złote, 3 srebrne i 7 brązowych. Wszyscy zawodnicy z naszego klubu przywieźli z Helu przynajmniej jeden medal. Rekordzista okazał się Paweł Szach, który czterokrotnie stawał na podium odbierając – dwukrotnie medale złote i dwukrotnie medale srebrne.

Złote medale zdobyli zawodnicy z naszego klubu w kategorii juniorek młodszych grze pojedynczej Weronika Niklas, w grze mieszanej Weronika z Pawłem Szach, w kategorii młodzik w grze podwójnej chłopców Sebastian Saldat z Pawłem Szach, grze podwójnej dziewcząt młodziczki Izabela Szlachetka z Karoliną Brzozecką.

Jako trener bardzo cieszę się z każdego medalu, który został zdobyty przez naszych zawodników. Dla mnie taką małą niespodziankę w postaci brązowego medalu w grze podwójnej dziewcząt w kategorii młodzik zdobyły bardzo młode jeszcze zawodniczki Julia Fabiszewska i Aleksandra Treder. Zawodniczki te musiały w ćwierćfinale pokonać starsze od siebie o rok i dwa lata zawodniczki z UKS Bliza Władysławowo, aby awansować do strefy medalowej – mówi Jerzy Saldat.

W grze podwójnej młodziczek całe podium zostało zdominowane przez zawodniczki z UKS „Dwójka” Bytów. Oprócz brązowego medalu Juli Fabiszewskiej i Aleksandry Treder srebrny krążek przypadł Wiktorii Skonecznej, która grała wspólnie z klubową koleżanką Kornelią Treder. Złoty medal po zaciętym pojedynku, który trwał ponad 40 minut oraz trzy wyrównane sety 21:19, 14:21 i 23:21 zdobyły Karolina Brzozecka z Izabelą Szlachetką, które pokonały swoje młodsze o rok klubowe koleżanki Wiktorię i Kornelię.

W kategorii młodzik i junior młodszy w grach pojedynczych Paweł Szach dwukrotnie spotkał się z zawodnikiem z UKS Bursztyn Gdańsk i niestety dwukrotnie musiał zadowolić się srebrnym medalem przegrywając te pojedynki po bardzo ciekawych pojedynkach.

W grze podwójnej młodzików bezkonkurencyjni okazała się nasza para Sebastian Saldat z Pawłem Szachem pokonując wszystkich swoich rywali nie tracąc nawet jednego seta.

Jak również w kategorii juniorek młodszych Weronika Niklas nie miała sobie równych w pojedynkach w grze pojedynczej jak i w grze mieszanej z klubowym partnerem Pawłem Szachem.

Należy podkreślić, iż wszyscy nasi zawodnicy wywiązali się na tych mistrzostwach z założeń jakie stawiał im trener klubowy Jerzy Saldat przed tymi mistrzostwami.