Badminton – III Otwarte Mistrzostwa Słupska

Badminton – III Otwarte  Mistrzostwa Słupska

Worek medali dla badmintonistów z Bytowa

W dniu 26.05.2019 na hali Gryfii w Słupsku odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Słupska w kategorii od najmłodszych (U9) do najstarszych amatorów badmintona. Bardzo liczna, bo licząca 12 zawodników reprezentacja klubu UKS „Dwójka” Bytów i Bytowa zawitała na kortach słupskiej hali Gryfii.

Wśród najmłodszych rewelacyjnie zaprezentowała się nasza najmłodsza zawodniczka Michalina Kurkowska, która zagrała w kategorii U9 i bardzo dobrze radząc sobie na korcie pokonała swoje dwie rywalki ze Słupska stając na I miejscu podium.

Na pewno to zwycięstwo tak młodej zawodniczki naszego klubu, która gra dopiero niespełna 7 miesięcy da wiary, że warto pracować sumiennie na treningach – mówi zadowolony trener Jerzy Saldat.

W następnych kategoriach również nasi zawodnicy odnosili sukcesy zdobywając medale różnego koloru. Aleksandra Treder w kategorii U11 zdobyła srebrny medal, zaś Jan Kurkowski w kategorii U13 zdobył również srebrny medal natomiast w kategorii starszej U15 zdobył brązowy medal. Wiktoria Skoneczna zagrała w kategorii U13 zdobywając srebrny krążek przegrywając jedynie z zawodniczką ze Słupska Anią Lange 10:21 i 20:22. W kategorii U15 zarówno Wiktoria Skoneczna jak i Karolina Brzozecka zdobyły brązowe medale przegrywając swoje pojedynki w półfinałach. W grze podwójnej na pozycji trzeciej  uplasowały się w kategorii U15 Mariia Brechko i Zofia Kizewska.

W kategorii amatorów wystąpiła nasza trójka zawodników Stanisław Duda, Krzysztof Treder oraz Anna Gostomska – Treder. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza jedynaczka wśród amatorek Anna Gostomska Treder zdobywając dwa medale w grze pojedynczej brązowy medal oraz w grze podwójnej z koleżanką z Gdańska wywalczyła złoty medal. 1)śród amatorów na 5/6 miejscu uplasowali się Stanisław Duda i Krzysztof Treder w grze podwójnej. Natomiast w kategorii open nasz gość z Ukrainy a obecnie mieszkający i pracujący w Bytowie Vladyslav Ivanov uplasował się na trzecim stopniu podium zdobywając brązowy medal.

Kolejną okazją dla amatorów badmintona do zdobycia medali i nagród oraz spotkania się w miłym gronie badmintonistów będzie V Nocny Turniej w Bytowie, który rozpocznie się 01 czerwca na sali w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie. Wszystkich chętnych spróbowania swoich sił w badmintonie zapraszamy na godzinę 18:00. Również zapraszamy kibiców o tej godzinie na pokazowy pojedynek na nowo zakupionych boiskach do gry w badmintona pomiędzy reprezentantem Ukrainy Vladislavem Ivanovem a Mateuszem Dynakiem (Polska). Będzie to na pewno bardzo wyrównany i stojący na bardzo wysokim poziomie pojedynek, gdzie będzie można obserwować i zobaczyć na czym polega gra w badmintona. Zapraszamy do obejrzenia tego pojedynku na godzinę 18:00 w sobotę 1 czerwca 2019 do Szkoły podstawowej nr 2 w Bytowie – wstęp wolny.

Zdj. 1 Michalina Kurkowska ze złotym medalem

Zdj. 2 i 3 Michalina Kurkowska na boisku podczas gry o medal.