SZKOLNY TEATRZYK PACYNEK

13 czerwca 2019 roku odbyło się w bibliotece szkolnej przedstawienie p.t. ,,Inna historia Kopciuszka”. Role w sztuce odtwarzali świetliczanie z klas 2-5 i uczniowie z klasy 5C oraz najwytrwalsza aktorka szkolna z klasy 8A. Od listopada 2018 roku aktorzy szkolni ćwiczyli swoje role i umiejętność poruszania pacynkami oraz poloneza. Poznawali słownictwo, związane z teatrem i sztuką, doskonalili dykcję oraz kunszt aktorski. Przedstawienie wystawiali dwukrotnie dla klas 1 i rodziców 16 aktorów.

Wiktoria Prach i Amelia Krasucka uświetniły te występy piosenką p.t.

,, Pierwszy raz jak sięga pamięć” z filmu ,,Kraina lodu”. Niektóre stroje pacynek uszyła p. Małgorzata Osowska.

Na zakończenie szkolni aktorzy otrzymali  nagrody i dyplomy oraz słodkie upominki, ufundowane przez  wychowawczynie klas 1.

Opiekunowie:

Anna Gańska-Lipińska