Podsumowanie sportu szkolnego

Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku

Bytowskie szkoły wśród najlepszych

W dniu 19.09.2019 r. w Starogardzie Gdańskim odbyło się Uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020 oraz Wojewódzkie Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019. Na wojewódzkie podsumowanie ubiegłego roku szkolnego w sporcie dla dzieci i młodzieży zostały zaproszone, jako laureaci dwie szkoły z Bytowa a mianowicie Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie oraz Gimnazjum nr 1 w Bytowie (obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie).

We współzawodnictwie sportowym Szkół Podstawowych (Igrzyska Dzieci) w roku szkolnym 2018/2019  w województwie Pomorskim uczestniczyło 454 szkół. W całym roku szkolnym zostało przeprowadzone współzawodnictwo w 16 dyscyplinach sportowych na różnych szczeblach od gminnych do wojewódzkich. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie w ubiegłorocznym roku szkolnym uplasowała się na X miejscu w województwie w Igrzyskach Dzieci. Największy sukces uczniowie SP 2 w Bytowie odnotowali na szczeblu wojewódzkim: 3 miejsce w drużynowym badmintonie chłopców oraz 3 miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Łącznie wystąpili pięciokrotnie na szczeblu wojewódzkim.