Powiatowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie

 

Powiatowe Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie

W Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie w dniu 10.10.2019 r. został rozegrany Powiatowe mistrzostwa w współzawodnictwie Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Celem było wyłonienie najlepszych zespołów do półfinału wojewódzkiego. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn z powiatu bytowskiego. Wśród zespołów do klasy VI – tej (Igrzyska Dzieci) w kategorii dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie oraz trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie.

Zaś w kategorii chłopców zgłosiły się tylko dwie szkoły z powiatu bytowskiego i rozegrano automatycznie finał w którym Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku pokonała Szkołę Podstawową nr 2 w Bytowie 4:1.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (klasy VII i VIII) najlepsza okazała się w kategorii dziewcząt Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie, druga lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku zaś trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie.

W kategorii chłopców klas VII i VIII minimalnie najlepszą Szkołą została Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku przed Szkołą Podstawową nr 5 w Bytowie  a na najniższym stopniu podium stanęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bytowie.

Zwycięscy w poszczególnych kategorii uzyskali awans do półfinału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 18.10.2019 r. również w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie.

Końcowa klasyfikacja

Igrzyska Dzieci

Dziewcząt

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku
 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie
 3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie

chłopcy

 1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku
 2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Dziewcząt

 1. 1.       Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie
 2. 2.       Szkoła Podstawowa nr 3 w Miastku
 3. 3.       Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie

chłopcy

 1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Miastku
 2. Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie
 3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Bytowie

Szkołę Podstawową nr 2 w Bytowie reprezentowali uczniowie:

Karolina Brzozecka, Wiktoria Skoneczna, Izabela Szlachetka, Kryspin Garski, Oskar Skoneczny, Julia Fabiszewska, Karolina Kozak, Magdalena Krüger, Dominika Mularczyk, Natalia Kosmacińska

Opiekunem był Jerzy Saldat

 

Comments are closed.