Spotkanie z misjonarzem- Juan Carlos

„Idźcie i głoście..”

Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” w naszej szkole gościł misjonarz z Argentyny Juan Carlos. Przez cały dzień opowiadał dzieciom o swoim rodzinnym kraju, o codziennym życiu ludzi, zwłaszcza tych najuboższych, do których posłał go Pan Jezus z Dobrą Nowiną. Uczniowie klas starszych i młodszych uczyli się piosenki afrykańskiej, oglądali zdjęcia placówek misyjnych,  przymierzali regionalne stroje i czytali Ewangelię, której przesłanie było dla dzieci jasne: Ukochany Jest Posłany ! Ksiądz misjonarz miał w sobie wiele radości i ciepła, czym zjednał sobie wszystkie dzieci. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali podarunki w postaci mydełek i czasopism misyjnych oraz obrazki z modlitwą do Matki Boskiej Pocieszenia.

katecheta – Sławomir Wierzejski