KIERMASZ MISYJNY DLA SIOSTRY KOWIEL !

W dniu 17 października b.r. w naszej szkole został zorganizowany kolejny już Kiermasz Misyjny dla misjonarki pochodzącej z Bytowa – siostry zakonnej Elżbiety Asceliny Kowiel.  Siostra Ascelina przebywa obecnie na misjach w Kenii i na co dzień opiekuje się małymi dziećmi, które cierpią głód, niedostatek, które często są porzucone lub w ogóle nie mają rodziców. Aby mogła skutecznie ewangelizować i pokazać dzieciom, że Pan Bóg je wszystkie kocha, potrzebuje konkretnej pomocy ludzi dobrej woli. I na taką pomoc może zawsze liczyć w swoim rodzinnym mieście – Bytowie, zwłaszcza w szkole SP 2, w której jest bardzo dobrze znana. Uczniowie i rodzice naszej szkoły znów okazali wielkie serce i zakupili olbrzymią ilość afrykańskich eksponatów, aby wesprzeć działalność misyjną polskiej misjonarki. Uzbierano łącznie kwotę 3.160 zł., za którą w imieniu własnym, a przede wszystkim siostry Asceliny, serdecznie dziękuję! Niech Bóg wszystkim hojnie błogosławi!

katecheta – Sławomir Wierzejski