Finał XLV Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

SP 2 Bytów najlepsze w województwie pomorskim

W dniu 25.10.2019 r. w Gniewie zostały rozegrane finały XLV Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Baddmintonie. Prawo startu w finałach wojewódzkich miały drużyny trzy osobowe, które zwyciężyły w półfinałach wojewódzkich. Jednym z półfinałów wojewódzkich, który odbył się 18.10. 2019 r. w SP 2 w Bytowie zwyciężyła reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie pokonując Szkołę Sportowa w Człuchowie, to zwycięstwo premiowało udział w finale wojewódzkim. Na pewno dziewczęta (Karolina Brzozecka, Iza Szlachetka i Wiktoria Skoneczna) były uważane przez wielu nauczycieli biorących udział w tych wojewódzkich finałach za główne faworytki. Jednak nauczyciel i trener zawodniczek Jerzy Saldat przestrzegał swoje podopieczne, aby były skoncentrowane na grze z każdym rywalem z którym miały się zmierzyć na boisku.

W finale wojewódzkim uczestniczyły reprezentacje sześciu szkół podstawowych, które podzielone zostały na dwie grupy. W wyniku losowania SP 2 Bytów w grupie spotkali się z zawodniczkami Szkół Podstawowych w Żelistrzewie oraz z III Społeczną Szkołą Podstawową  STO Gdańsk. W swojej grupie nasze dziewczęta z SP 2 Bytów gładko pokonały SP Żelistrzewo i szkołę z Gdańska w takim stosunku 3:0. Zajmując pierwsze miejsce w grupie, co dawało przepustkę i walkę w finale ze zwycięzcą drugiej grupy która okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Gniewie. W pierwszym pojedynku finałowym Karolina Brzozecka pokonała rywalkę w setach 2:0, w drugim pojedynku niestety Wiktoria Skoneczna nieznacznie uległa rywalce w setach 1:2. I stan pojedynku miedzy szkołami wynosił 1:1. Następnie został rozegrany pojedynek w grze podwójnej, gdzie Karolina Brzozecka zagrała wspólnie z koleżanką Izą Szlachetką i ten pojedynek dostarczył wiele emocji bo trwał trzy sety. Skończył się wygrana naszej pary z Bytowa w setach 2:1 i taki sam wynik brzmiał w pojedynku między szkołami. A więc do końcowego sukcesu dziewczęta z SP 2 w Bytowie potrzebowały jednego zwycięstwa w grze pojedynczej. I tu znów bardzo dobrze zagrała swój pojedynek Karolina Brzozecka z inną rywalką z Gniewu nie dając żadnych szans przeciwniczce, dominując całkowicie na boisku i wygrywając w setach 2:0 i to dało zwycięstwo w pojedynku o I miejsce 3:1 dla SP 2 w Bytowie.

To zwycięstwo dało przepustkę dziewczętom z SP 2 w Bytowie na udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia, tylko nie wiadomo czy naszą szkołę będzie stać na taki trzydniowy udział w zawodach szkolnych – mówi opiekun badmintonistek Jerzy Saldat.