POMORSKA LIGA BADMINTONA W SŁUPSKU

 

POMORSKA LIGA BADMINTONA W SŁUPSKU

 

Organizatorzy Klub Sportowy Badminton School w Gdyni z filią w Słupsku Mateusz Dynak i Krystian Warcholak zorganizowali pierwszy turniej z cyklu Pomorskiej Ligi Badmintona dla wszystkich miłośników i pasjonatów tej pięknej i emocjonującej dyscypliny jaką jest badminton w wieku od 6 lat do 99 lat. Cały cykl będzie składał się z ośmiu turniejów, rozgrywanych raz w miesiącu w Słupsku w hali 4 Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Zaś turniej finałowy odbędzie się w maju 2020 r. w hali „Gryfii” w Słupsku. Organizatorzy zaplanowali rozgrywki dla wszystkich od najmłodszych, którzy dopiero uczą się grać w badmintona oraz dla młodzieży i dorosłych (amatorów).

Do Słupska zjechało wielu pasjonatów badmintona wraz z pociechami z różnych miast województwa Pomorskiego.

Trener Jerzy Saldat wraz z rodzicami zawodników z Bytowa uczestniczyli w tym pierwszym turnieju rozegranym 26.10.2019 r w hali Słupskiego 4 LO. Na początek rozpoczęły się zmagania najmłodszych w kategorii U7 (siedmiolatki i młodsi), U9 (ośmiolatki i dziewięciolatki) oraz U11, tylko w grach pojedynczych.

W kategorii dziewcząt U9 zagrała nasz zawodniczka z Bytowa Michalina Kurkowska „Misia”, która musiała pokonać trzy rywalki, aby cieszyć się ze złotego medalu. Dokonała tej sztuki wygrywając z rywalkami w setach 2:0. W finale nasza „Misia” miała trudną przeprawę z zawodniczką ze Słupska. Rywalka ze Słupska była bardzo wysoka i silną fizycznie, lecz nasza mała skromna „Misia” zagrała bardzo technicznie pokonując rywalkę w finale 2:0, zdobywając złoty krążek i tym samym sprawiając sobie wspaniały prezent urodzinowy obchodząc w tym dniu swoje ósme urodziny.

W kategorii U11 wystąpiły nasze dwie zawodniczki Julia Fabiszewska i Hania Duda (siostra Ani Dudy – doświadczonej już badmintonistki z Bytowa). Również w tej kategorii nasze przedstawicielki nie miały problemów z pokonaniem rywalek. Zdobywając złoty medal – Julia Fabiszewska i srebrny krążek przypadł dla Hani Duda.

W kategoriach U14 i U17 również pojedynki były rozgrywane tylko w grach pojedynczych.

W kategorii U14 wystąpiła Aleksandra Treder, która pewnie pokonując swoje rywalki dążyła do pojedynku finałowego o pierwsze miejsce, gdzie zagrała z przedstawicielką ze Słupska Anną Lange. Pojedynek dostarczył wiele emocji , lecz tym razem minimalnie lepszą okazała się słupszczanka wygrywając pojedynek finałowy z nasza Olą 21: 16 i 21:16. Oglądając ten pojedynek do końca nie było wiadomo, kto może wygrać, akcje były bardzo długie i wymagały sporo wysiłku i kondycji, której nieco zabrakło w końcówkach setów naszej Oli. Ale wiemy już nad czym mamy więcej popracować na treningach  – mówi trener klubowy Aleksandry Treder Jerzy Saldat

W kategorii dziewcząt U17 zagrały Karolina Brzozecka i Izabela Szlachetka. Pewnie po złoty medal sięgnęła Karolina Brzozecka, zaś jej koleżanka Iza Szlachetka zdobyła srebrny medal, zaś brązowy medal zdobyła zawodniczka ze Słupska Anna Janik.

 

W tej samej kategorii U17 ale chłopców wystąpił Sebastian Saldat, który przegrał jedynie w finale z Sebastianem Narbutem ze Słupska minimalnie w dwóch setach 20:22 i 19:21 zdobywając srebrny medal.

Siedmioro reprezentantów Dabew Team Bytów przywieźli ze Słupska z pierwszego turnieju w ramach Pomorskiej Ligi Badmintona siedem medali w tym 3 złote, 4 srebrne.

Natomiast nasi amatorzy badmintona Anna Gostomska – Treder (miejsce 5-8), Krzysztof Treder i Stanisław Duda również dobrze wypadli w tym turnieju lecz medalu tym razem nie zdobyli, ale obiecali zdobyć medal  w następnym turnieju w listopadzie.

 

Na zdjęciu

  1. Jerzy Saldat (trener), Hania Duda (U11), Michalina Kurkowska (U9) i Julia Fabiszewska (U11) z medalami zdobytymi w Pomorskiej Lidze Badmintona.

 

  1. Michalina Kurkowska „Misia” jak zawsze bardzo skoncentrowana przy zagrywce.

 

  1. Michalina Kurkowska podczas pojedynku dochodziła bardzo szybko do każdej lotki

 

  1. Podium w kategorii U9 na I miejscu Michalina Kurkowska

 

  1. Podium w kategorii U11 – I miejsce Julia Fabiszewska zaś na II miejscu uplasowała się Hanna Duda.

 

 

 

 

Comments are closed.