Badminton- Krajowy Turniej Żaków, młodzika młodszego i młodzika w Gdyni

 

Dwa miejsca dla bytowianek z „dwójki” na podium

 

W dniu 16 listopada 2019 r. w Gdyni odbył się turniej Krajowy dla młodzika, młodzika młodszego i żaków z udziałem 73 zawodników z klubów całego województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Zawodnicy z bytowskiej „dwójki” wybrali się na ten turniej wraz z rodzicami bez trenera Jerzego Saldata, gdyż ten pojechał z innA grupą badmintonistów w tym samym dniu do Solca Kujawskiego.

W najmłodszej kategorii wiekowej w jakiej była rozgrywana w tym dniu w Gdyni była kategoria Żaków U11 (rocznik 2009 i młodsi). W gronie 7 zawodniczek wystąpiły nasze dwie zawodniczki Julia Fabiszewska i najmłodsza uczestniczka tegoż turnieju Michalina Kurkowska (rocznik 2011). Dla naszej Michaliny ten turniej miał być, dobrym treningiem i ogranie się ze starszymi o rok i dwa lata zawodniczkami, co w tym wieku jest bardzo dużą różnicą na boisku. Zaś Julia Fabiszewska miała za zadanie wskoczyć na podium w tym turnieju i dokonała tego – mówi trener Jerzy Saldat.

Nasza „Misia” rozegrała bardzo dobre spotkania z przeciwniczkami i pomimo, że wszystkie przegrała w swojej grupie zasługuje na bardzo dobre pochwały, że nie przestraszyła się silniejszych i starszych zawodniczek od niej. W niektórych pojedynkach jak np. z Amelią Bakułą z Gdyni, gdzie przegrała naprawdę minimalnie w dwóch setach 16:21 i 20:22, to z chodziła z boiska trochę zła, że przegrała ale też zadowolona, że walczyła do samego końca o każdą lotkę. Natomiast Julia Fabiszewska w drugiej grupie eliminacyjnej wygrała jeden pojedynek i jeden przegrywając zdobywając drugie miejsce w grupie, co dało jej w ogólnej klasyfikacji miejsce III-IV i miejsce na podium. Nasza Julia Fabiszewska w swojej grupie jedyne przegrała minimalnie z późniejsza zwyciężczynią całego turnieju Agnieszką Kopka 16:21 i 16:21.

W kategorii młodzik młodszy wystąpiły w grze pojedynczej Julia Fabiszewska i Aleksandra Treder. Zawodniczki nasze musiały też rozgrywać nieraz swoje pojedynki ze starszymi od siebie zawodniczkami o rok i dwa lata. Niestety Julia Fabiszewska przegrała dwa swoje pojedynki a Aleksandra Treder wygrała jeden pojedynek i dwa minimalnie przegrała odpadając z dalszej rywalizacji w turnieju. Natomiast nasz jedyny młodzik młodszy Kryspin Garski również jako młodszy o rok od swoich przeciwników musiał zejść z boiska dwukrotnie pokonany i odpadając z dalszej rywalizacji.

W grach podwójnych Julia i Kryspin zagrali w grze mieszanej, gdzie dwukrotnie przegrali z rywalami i uplasowali się na miejscu 5-6. Natomiast Aleksandra Treder zagrała z Martyną Cybulska z MKB Lednik Miastko w grze podwójnej i w stawce 5 par uplasowały się na 4 miejscu z jedną wygraną i trzema porażkami. Był to ich pierwszy wspólny start w turnieju, ale umówiły się, iż będą razem startować w następnych turniejach i myślę, ze ich gra nabierze jakiegoś porządku na boisku – mówi trener bytowski Jerzy Saldat.

W kategorii młodzik w grze pojedynczej najlepiej wypadła Izabela Szlachetka, która pokonała swoje wszystkie rywalki i w finale pokonała słupszczankę reprezentującą KS Badminton School Gdynia Ewę Janik 21:9 i 21:7 zdobywając złoty medal. Natomiast Jan Kurkowski w grze pojedynczej musiał uznać dwukrotnie wyższość swoich przeciwników przegrywając swoje dwa pojedynki i zajmując miejsce od 7 do 9.

 

Wyniki turnieju z Gdyni

Kategoria Żaki

Gra pojedyncza

III-IV miejsce – Julia Fabiszewska

7-8 miejsce – Michalina Kurkowska

 

Kategoria młodzik młodszy

Gra pojedyncza

5-8 miejsce – Aleksandra Treder i Julia Fabiszewska

11-15 miejsce – Kryspin Garski

Gra podwójna

4 miejsce – Aleksandra Treder i Martyna Cybulska (MKB Lednik Miastko)

Gra mieszana

5-6 miejsce – Julia Fabiszewska i Kryspin Garski

 

Kategoria Młodzik

Gra pojedyncza

I miejsce – Izabela Szlachetka

7-9 miejsce – Jan Kurkowski

 

 

Comments are closed.