Pomorska Liga Badmintona – Słupsk

Pomorska Liga Badmintona – Słupsk

 

medale bytowskich zawodników

W Słupsku odbyła się w dniu 23.XI.2019 r. druga seria Pomorskiej Ligi Badmintona dla dzieci i dorosłych (amatorów). Tym razem do Słupska przyjechało sporo więcej uczestników niż miesiąc wcześniej podczas pierwszej serii. W turnieju uczestniczyli po raz pierwszy spora grupa zawodników z Polanowa jak i Sianowa, w turnieju również udział brali zawodnicy z Władysławowa, Gdyni, Bytowa jak i Słupska.

Organizatorzy Pomorskiej Ligi Badmintona (Mateusz Dynak i Krystian Warcholak) przeprowadzili turniej dla dzieci w kategorii U9 (do 9 lat), U11, U14, U17 oraz dla amatorów w różnym wieku.

Wśród bytowiaków, którzy wybrali się do Słupska wystąpili zawodnicy w różnych kategoriach dziecięcych, jak również w kategorii dorosłych. Nasza bytowska reprezentacja zdobyła 6 medali (3 złote, 1 srebrny i dwa brązowe medale).

W kategorii do 9 lat wystąpiła tak jak miesiąc temu Michalina Kurkowska (8 lat), miała do pokonania 5 zawodniczek, aby stanąć na pierwszym miejscu tak samo jak miesiąc wcześniej. Nasza popularna „Misia”, nie miała żadnych problemów aby pokonać swoje wszystkie rywalki z Polanowa, Sianowa i ze Słupska i zając I miejsce w swojej kategorii tak jak tego dokonała miesiąc wcześniej.

W kategorii U11 dziewcząt wystąpiła Julia Fabiszewska, która również miesiąc wcześniej w pierwszej serii Pomorskiej Lidze Badmintona zajęła pierwsze miejsce.  I tym razem Julia Fabiszewska nie miała żadnych problemów aby zwyciężyć tym razem pokonując najpierw dwie rywalki w swojej grupie eliminacyjnej, później pokonać kolejną rywalkę w półfinale z Polanowa Karolinę Cznader 15:6, 15:7 oraz wygrać finale z zawodniczką Leną Ogulewicz z Sianowa 15:9, 15:10. Drugą zawodniczka z Bytowa w tej kategorii była Hanna Duda, która niestety przegrała swoje dwa pojedynki i jeden wygrywając odpadła z dalszej rywalizacji zajmując miejsce w przedziale 7-9.

W kategorii U11 chłopców wystąpił Kryspin Garski, który uplasował się na III miejscu ulegając w półfinale zawodnikowi ze Słupska Miłoszowi Cyranowskiemu.

W kategorii U14 dziewcząt wystąpiły nasze dwie zawodniczki Aleksandra Treder i Magdalena Krüger, która po raz pierwszy wystąpiła w turnieju badmintonowym. Zarówno Ola jak i Magda są młodymi zawodniczkami, które musiały toczyć walkę na boisku z o rok i dwa lata starszymi przeciwniczkami. Dla Oli Treder nie był to pierwszy występ na turniejach natomiast dla Magdy Krüger, która na dobre trenuje badmintona dopiero od pół roku był to debiut. W tej kategorii zgłosiło się 12 zawodniczek. Nasze bytowianki w swojej grupie przegrały po jednym pojedynku i po dwa wygrywając. Zarówno Ola jak i Magda mogą mówić o pechu, gdyż do zwycięstwa w grupie i awansu do najlepszej trójki zabrakło minimalnie. Ola zagrała bardzo dobre spotkanie o dwa lata starszą i bardziej doświadczoną zawodniczką z Polanowa Wiktorią Rajkowską, które zakończyło się na korzyść naszej rywalki z Polanowa 20:22 i 16:21. W tym pojedynku jednak Aleksandra Treder zagrała bardzo ambitnie i zostawiła bardzo dużo zdrowia aby wygrać w tym pojedynku. Należą się naszej młodej zawodniczce za ten pojedynek duże brawa – mówi trener Jerzy Saldat.  Natomiast Magdalena Krüger aby wygrać swoją grupę eliminacyjną musiała również pokonać rywalki min. z Polanowa i Sianowa. Sztuka ta by się udała lecz niestety w ostatnim pojedynku z zawodniczką z Polanowa, który decydował o pierwszym miejscu w grupie naszej debiutantce w turnieju zabrakło ogrania i zimnej krwi w końcówce trzeciego seta. Pierwszego seta Magda wygrała 21:17, drugiego przegrała 19:21 i w trzecim secie miała już lotkę meczową przy stanie 21:20 przegrała decydującego seta 23:25. I zarówno Ola jak i Magda zakończyły ten turniej na miejscach 4-6.

W kategorii U14 chłopców wystąpił bytowiak Jan Kurkowski, który zakończył zmagania na etapie grupowym wygrywając jeden pojedynek i jeden przegrywając. I w stawce 13 zawodników uplasował się na miejscu 5-8.

W kategorii U17 nasz dorobek medalowy poprawili Izabela Szlachetka zdobywając I miejsce i Sebastian Saldat zdobywając brązowy krążek. Sporym zaskoczeniem była wygrana Izabeli Szlachetki w tym turnieju, która z turnieju na turniej prezentuje co raz lepszą grę i pokonuje swoje rywalki. Iza jest bardzo ambitną zawodniczką, która swoją przygodę z badmintonem, tak naprawdę rozpoczęła dopiero niecałe dwa lata temu. Iza wygrała w tym turnieju 4 pojedynki aby zdobyć złoty medal i stanąć na najwyższym stopniu podium. Również jej kolega klubowy Sebastian Saldat stanął na podium, lecz na tym najniższym stopniu zdobywając brązowy krążek, po wygranej grupie eliminacyjnej, gdzie pokonał dwóch zawodników z Polanowa. A w półfinale spotkał się znów z zawodnikiem z polanowa Kacprem Pyter i tu niestety musiał uznać wyższość rywal przegrywając 15:21 i 16:21.

W kategorii open amatorów bardzo dobrze zaprezentowała się Anna Gostomska – Treder, która wywalczyła drugą pozycję w tym turnieju. Natomiast Krzysztof Treder i Stanisław Duda po wygranych dwóch pojedynkach i jednym przegranym nie wyszli z grupy eliminacyjnej i odpadając z dalszej rywalizacji.

Już za tydzień 1 grudnia nasi bytowscy badmintoniści będą uczestniczyć w turnieju w Gdańsku. Trener Jerzy Saldat zabiera spora grupę 18 zawodników i zapowiada walkę o medale. Jak mówi w tym turnieju w jego ekipie będą nowi zawodnicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki jak również doświadczeni zawodnicy. Natomiast Paweł szach będzie uczestniczył w turnieju Grand Prix Gold Polski w Jósefosławie koło Warszawy (w Centralnym Ośrodku badmintona). Natomiast nasze najlepsze obecnie zawodniczki Anna Duda i Laura Bujak wystąpią w turnieju Asów dla seniorów w Białymstoku.

 

Wyniki II serii Pomorskiej Ligi Badmintona – Słupsk

 

Kategoria U9 dziewcząt

I miejsce – Michalina Kurkowska

 

Kategoria U11 dziewcząt

I miejsce – Julia Fabiszewska

7-9 miejsce – Hanna Duda

 

Kategoria U11 chłopców

III miejsce – Kryspin Garski

 

Kategoria U14 – dziewcząt

4-6 miejsce – Magdalena Krüger i Aleksandra Treder

 

Kategoria U14 chłopcy

5-8 miejsce – Jan Kurkowski

 

Kategoria U17 dziewcząt

I miejsce – Izabela Szlachetka

 

Kategoria U17 chłopców

III miejsce – Sebastian Saldat

 

Kategoria open amatorów

II miejsce – Anna Gostomska – Treder

 

 

 

 

Comments are closed.