Category: Wolontariat

Regulamin szkolnego klubu wolontariusza

REGULAMIN SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

Świąteczne Upominki

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy wolontariusze naszej szkoły przygotowali świąteczne upominki dla pacjentów oddziału pediatryczego i pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

Dzień kobiet

Z okazji Dnia Kobiet  wolontariusze naszej szkoły przygotowali niespodziankę dla pensjonariuszek bytowskiego ZOL-u. Panie otrzymały kosmetyki i kartki z życzeniami wykonane przez uczniów.

Zaświadczenie o wolontariacie

Zaświadczenie:

zaswiadczenie-o-wolontariacie

WOŚP

Wolontariusze naszej szkoły kwestowali na ulicach Bytowa podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Gramy z WOŚP

Szkoła Podstawowa nr 2 również w tym roku włączyła się w zbiórkę pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze na sprzęt potrzebny do leczenia chorób płuc.
We wtorek i środę 23 i 24 stycznia na holu głównym Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariusza zbierali pieniądze do puszek. Uczniowie mogli nabyć w Kawiarence przepyszne wypieki przygotowane przez naszych rodziców lub znaleźć dla siebie coś ciekawego na Pchlim Targu.  W środę na długiej przerwie p. Jacek Wiczkowski poprowadził licytację piłek i koszulek z autografami piłkarzy i piłkarek z Wolfsburga.
Konto bytowskiego sztabu WOŚP zasiliła kwota 4118,68 zł
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji za bezinteresowną pomoc, empatię, zaangażowanie, wytrwałość, entuzjazm, hojność i szczodrość.
W grupie siła, a jednocząc się zdziałaliśmy dużo dobrego dla innych!!!
”Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej. A wygrywamy, bo gramy z sercem!!!!” – Jerzy Owsiak

Przygotowania – WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Nasi wolontariusze aktywnie uczestniczą w przygotowaniach, składając orkiestrowe puszki.

Wizyta wolontariuszy w zakładzie Opiekuńczo-leczniczym

We wtorek 19.12. pacjenci Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego otrzymali od wolontariuszy naszej szkoły i podopiecznych świetlicy szkolnej własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne oraz nieco słodkości.
W podziękowaniu otrzymaliśmy kartkę z życzeniami podpisaną przez pensjonariuszy oraz piękną ozdobę, która zawisła na szkolnej choince

Dary świąteczne do Schroniska Strefy KOTA w Bytowie

Dziękujemy serdecznie Rodzicom i uczniom za dary świąteczne do Schroniska Strefy KOTA w Bytowie ze Stowarzyszenia Bezdomnych Kotów z Bytowa

WEEKEND CUDÓW ZAKOŃCZONY

NASZA SZKOŁA PO RAZ 4 WZIĘŁA UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”
Gdy tylko 18 listopada została udostępniona internetowa Baza Rodzin postanowiliśmy czynić dobro. Wybraliśmy rodzinę
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu p.Maja Eliasz i p.Aneta Winiarska powiadomiły dzieci i ich rodziców. Odzew jak zwykle był niesamowity.
Uczniowie i ich rodzice przynosili dary w postaci żywności oraz środków chemicznych i higienicznych.
Wychowawcy klas motywowali swoich podopiecznych do czynienia dobra. Pan Krzysztof Melchert ze swoją klasą klasą podarowali rodzinie odkurzacz, a pan Mirosław Reschke – deskę do prasowania.
DZIAŁAJĄC RAZEM możemy odmienić życie najbardziej potrzebujących i sprawić, aby w tym magicznym okresie zagościł uśmiech na ich twarzach. Dlatego też zaprosiliśmy do wspólnego działania KOMENDĘ POWIATOWĄ POLICJI W BYTOWIE  oraz FIRMĘ GABIT
Zebrane przez nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, uczniów oraz policjantów, pracowników cywilnych komendy i pracowników firmy Gabit środki finansowe, pozwoliły na zaspokojenie WSZYSTKICH POTRZEB RODZINY ORAZ SPEŁNIENIE JEJ MARZEŃ.
W piątek 15 grudnia wolontariusze oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami i nauczycielami posegregowali wszystkie dary i spakowali je tworząc 53 ogromne świąteczne prezenty.
W sobotę 16 grudnia wszystkie prezenty zostały przewiezione przez bytowską policję wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Bytowie – inspektorem Andrzejem Borzyszkowskim do magazynu Szlachetnej Paczki w Bytowie, skąd pojechały do „naszej” rodziny
Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DARCZYŃCOM!!!!!!
JESTEŚCIE WSPANIALI