Category: Wolontariat

Wielkanocna wizyta wolontariuszy

Wielkanocna wizyta wolontariuszy

W wielkanocny czas, jak co roku, wolontariusze naszej szkoły pamiętali o pacjentach Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Bytowie. W Wielki Czwartek przekazali przygotowane przez siebie świąteczne dekoracje i ciasteczka. Nie zapomnieli też o najmłodszych pacjentach bytowskiego szpitala, dla których przygotowali paczki z książeczkami i zabawkami.

wolon wolotariat

 

3 (5) 4 (2)

Wolontariusze dla ZOL Bytów

Mikołajki na słodko.

Każdego roku w okresie bożonarodzeniowym wolontariusze naszej szkoły odwiedzali pacjentów bytowskiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, by umilić im czas jasełkami i wspólnie pokolędować. Niestety, ze względów epidemicznych, tym razem nie mogliśmy złożyć wizyty osobiście. Przekazaliśmy pensjonariuszom wykonane przez wolontariuszy świąteczne stroiki, kartki z życzeniami oraz pyszne babeczki.

smart smart smart

Do końca świata i jeden dzień dłużej.

Do końca świata i jeden dzień dłużej.

         Jak co roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W piątek, 29.01., zorganizowaliśmy kwestę, podczas której zebraliśmy 1025,87 zł. Niestety, w związku z pandemią, w szkolnej zbiórce mogli wziąć udział tylko uczniowie klas 1-3. Poza tym, 31.01.,w niedzielę, ponad 50 wolontariuszy naszej szkoły wyruszyło na ulice Bytowa, by dołączyć do akcji Jurka Owsiaka.

WOŚP2 1 WOŚP 1

Pamiętając o zmarłych

8.10.2020r. wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie grobów.” Uczniowie pod opieką pań M.Eliasz i A.Winiarskiej wybrali się po lekcjach na bytowski cmentarz przy ul.Gdańskiej. Młodzież sprzątała zapomniane mogiły, grabiła liście i zapaliła na nagrobkach znicze.
1

2

smart

smart

smart

7

8

smart

REGULAMIN SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

REGULAMIN SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIUSZA

DZIAŁAJĄCEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W BYTOWIE

Regulamin Klubu Wolontariusza