W dniach 8-10 04.2022 w Sianowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Badmintona Grand Prix Juniorów i Młodzików oraz Krajowy Turniej Młodzika Młodszego.
Udział w turnieju wzięło 171 zawodników z 47 klubów z całej Polski, rozegrano w sumie 344 mecze. W turnieju tym nasz Klub reprezentowała 8-osobowa grupa zawodników. W Grand Prix Polski wystartowało pięcioro zawodników: Aleksandra Treder, Magdalena Krüger, Natalia Kosmacińska, Paweł Szach i Junior Młodszy grający w wyższej kategorii Sebastian Saldat. Natomiast zawodnicy: Michalina Kurkowska, Szymon Sylka oraz Michał Ślepy wystąpili w KTMM.
Turniej rozpoczął się od kwalifikacji w grach pojedynczych gdzie zagrała nasza trójka zawodników niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników i niezakwalifikowali się do turnieju głównego. W turnieju głównym w singlu zagrał Junior Paweł Szach, wg rankingu PzBad miał zapewniony udział niestety w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy całego turnieju Golas Mateusza z wynikiem 21-5 21-14. W turnieju głównym w deblu Paweł zagrał z Antonim Jabłońskim z Badminton School Gdynia gdzie w grupie zagrali dwa mecze jeden wygrali i jeden przegrali plasując się na miejscu 6-11. Również w deblu zagrał Sebastian Saldat w parze z Sebastianem Narbut z Badminton School Gdynia przegrywając oba mecze grupowe.
W młodziku w deblu w turnieju głównym zagrały nasze dziewczyny Natalia Kosmacińska z Magdą Kruger, niestety przegrały oba mecze zajmując miejsca 13-18 i Aleksandra Treder w parze z
Antoniną Wnuk Badminton School Gdynia które wygrały jeden mecz i ostatecznie zajęły miejsca 7-12.
Aleksandra Treder zagrała również w MIX w turnieju głównym z Mikołajem Firlej KS Badminton Gdańsk, gdzie w pierwszej rundzie przegrali z parą Anna Lange Badminton School Gdynia /Tadeusz Janaszek z PTS Puszczykowo 21-8 21-18. Plasując się na miejscu 9-16.
W Sianowie odbył się również KTMM gdzie wystartowali nasi zawodnicy zdobywając 2 brązowe medale: Michalina Kurkowska/Natalia Banasiak SKB Badminton4all Sulęcin zdobyły brązowy medal w deblu oraz Szymon Sylka/ Matylda Woźniak UKS Kometa Sianów w mix. W singlach zajęli odpowiednio miejsca Michalina Kurkowska 4-6, Szymon Sylka 7-9 oraz Michał Ślepy 10-12. Szymon Sylka /Michał Ślepy zagrali jeszcze razem w deblu zajmując 4 miejsce.
20220409_191945 20220409_191911 20220409_123449 20220409_173050 IMG-20220409-WA0014 20220409_165104 20220408_195453 20220409_174852