Spotkanie z autorem

13 grudnia 2013r gościliśmy w bibliotece szkolnej lokalnego poetę Pana Andrzeja Szczepanika. Na spotkaniu z czytelnikami, w wyniku współpracy z wychowawcami ze świetlicy klas I-II  z panią Alicja Bartosiewicz i Anną Gańską – Lipińską.  Podsumowałyśmy szkolny konkurs plastyczny pt; „Ilustrowanie wierszy autora”.

Głównym celem wizyty autora było udzielenie fachowego instruktażu, dotyczącego pisania wierszy i opowiadań przez uczniów. Nastąpiło tu również podsumowanie szkolnych eliminacji czytelników klas II-VI do międzynarodowego konkursu twórczości literackiej dzieci…. w Słupsku. Polegało ono na czytaniu przez 18 czytelników swojej twórczości literackiej. Rozpatrywana była w dwóch kategoriach:

- opowiadań

- wierszy

Pierwsze miejsce przydzielono Annie Horbaczuk za opowiadanie pt „York Club”. Ponadto przydzielono 15 wyróżnień oraz 2 nagrody za udział w konkursie.

Pan Andrzej na koniec stwierdził:  „Jest to jedno z najmilszych spotkań z dziećmi, w których uczestniczyłem”. Przeczytał swój nowy wiersz pt. „Koń z niebieską grzywą”  z antologii poezji „Niech porwie je wiatr… ” Podarował ją bibliotece na pamiątkę. Dziękuję i gratuluję wszystkim i tym, których twórczość będzie wysłana dalej – do Słupska.

Elżbieta Wójtowicz