Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu

 

Przygotowania badmintonistów „Dwójki” do drugiej części sezonu

 

Czas wolny od nauki podczas ferii zimowych badmintoniści UKS „Dwójka” Bytów wykorzystują na zajęcia, aby dobrze przygotować się do drugiej części sezonu i zakończone Mistrzostwami polski w różnych kategoriach wiekowych.

Jak mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat zawodnicy przygotowywali się w różny sposób na obozach sportowych w Wałczu w Ośrodku przygotowań olimpijskich, w Solcu Kujawskim oraz na obozie dochodzeniowym w Bytowie.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 5 zawodników z bytowskiej „dwójki” uczestniczyło na obozie badmintonowym w Wałczu wspólnie z badmintonistami ze Słupska pod okiem trenera Mateusza Dynaka, byłego reprezentanta Polski a obecnie trenera klubu ze Słupska oraz od miesiąca trenera Kadry Narodowej Juniorów.

Również w pierwszym tygodniu trener Jerzy Saldat zorganizował dla swoich zawodników obóz dochodzeniowy w Bytowie, gdzie zawodnicy doskonalili technikę uderzeń oraz pracę nóg na boisku.

W drugim tygodniu zawodnicy z kadry wojewódzkiej uczestniczą obecnie na obozie w Solcu Kujawskim pod okiem trenerów z Gdańska. Zajęcia głównie są oparte na grze podwójnej i mieszanej. Obecnie w kadrze wojewódzkiej mamy 5 zawodników z Bytowa.

Natomiast nasze najlepsze zawodniczki Anna Duda i Laura Bujak uczące się w Białymstoku nie rozpoczęły jeszcze ferii zimowych. Ale ich zajęcia podczas dni wolnych od zajęć szkolnych będą wypełnione przygotowaniami kondycyjnymi i taktycznymi na obozie Kadry Narodowej Juniorów prowadzone prze słupszczanina Mateusza Dynaka. Zajęcia będą odbywać się w Józefosławowie koło Warszawy, gdzie mieści się centrum przygotowań badmintonistów z Polski.

Mam nadzieję, że ten czas wolny podczas ferii zimowych będzie wykorzystany dobrze, aby w drugiej części sezonu zaprezentować się dobrze i awansować do Mistrzostw Polski w największej ilości zawodników w różnych kategoriach i osiągnąć jak najlepsze wyniki i kolejne medale Mistrzostw Polski dla naszego klubu i miasta. Liczę też, iż najmłodsi nasi badmintoniści zdobędę sporo medali w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego a mamy spora grupę utalentowanych zawodników młodego pokolenia trenującą też pod okiem Magdaleny Tetłak – mówi Jerzy Saldat trener badmintonistów bytowskich.

 

Zna zdjęciu zajęcia na obozie dochodzeniowym w Bytowie

 

 

 

 

Comments are closed.