Nasza szkoła

Szkoła Podstawowa nr 2 , w roku 2001 została przeniesiona z ul. Podzamcze 34 na ul. ks. dr B. Domańskiego 13. Jesteśmy szkołą z klasami integracyjnymi. W placówce pracuje 73 nauczycieli i 17 pracowników obsługi i administracji. Szkoła cieszy się w środowisku lokalnym renomą i dużym zainteresowaniem wśród przyszłych uczniów i ich rodziców. Placówka jest bezpieczna i przyjazna, wyposażona w monitoring wizyjny. Obecnie do szkoły uczęszcza 770 uczniów, którzy zdobywają wiedzę w 34 oddziałach ogólnodostępnych i 4 integracyjnych.

W obiekcie funkcjonują dwie świetlice szkolne ( dla klas I- II i III –VIII). Na terenie szkoły działa gabinet pielęgniarki. W szkole zatrudniony jest psycholog, pedagog,  logopeda oraz nauczyciel korygujący wady postawy. Nasi uczniowie na co dzień mogą korzystać ze stołówki szkolnej.

W placówce rodzice pełnią rolę wspierającą. Pomagają nam w organizacji imprez, uroczystości i pracy dydaktycznej. Szkoła dysponuje nowoczesna bazą dydaktyczną wyposażoną w liczne pomoce. Oferuje swoim uczniom różnorodne koła zainteresowań, zajęcia sportowe  i zajęcia wspierające rozwój intelektualny i umysłowy. W placówce funkcjonuje dziennik internetowy, który w znaczny sposób ułatwia rodzicom dostęp do informacji o uczniu i bieżący kontakt z nauczycielem.

 

Comments are closed.