5 marca -Międzynarodowy Dzień Dentysty

5 marzec to Międzynarodowy Dzień Dentysty.  Z tej okazji uczniów klasy IIIb odwiedził dentysta- pan Mirosław Maszluch.

Pan doktor zapoznał dzieci z budową zęba, ilością zębów u dzieci i dorosłych,  prawidłowymi zasadami żywieniowymi oraz zasadami dbania o higienę jamy ustnej. Opowiadał o produktach, które należy spożywać aby mieć zdrowe zęby oraz które ze względu na dużą zawartość cukru należy ograniczyć. W czasie trwania zajęć uczniowie wykonali karty pracy na temat zdrowych zębów. Pan M. Maszluch przyniósł do klasy narzędzie dentystyczne, odlewy szczęk z zębami, fleczery, plomby i lampę utwardzalną. Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał w prezencie szczoteczkę, pastę oraz pomadkę do ust.

Z okazji święta , życzymy Panu doktorowi wiele uśmiechów, sukcesów zawodowych i radości w życiu osobistym.

Dziękujemy, że przyjął Pan nasze zaproszenie.