GRAND PRIX POLSKI „MAZOVIA CUP JUNIOR 2023”

Michalina ze złotym i brązowym medalem

W dniach 6-8 października 2023 r. w Zielonce koło Warszawy odbył się turniej badmintona z cyklu Grand Prix Polski Mazovia Cup Junior m.in. w kategorii młodzików młodszych.

Jest to jak co roku bardzo mocno obsadzony i na wysokim poziomie turniej. W tym roku wystartowało 258 zawodników z całej Polski. W turnieju oprócz nagród indywidualnych dla zawodników jest prowadzona klasyfikacja klubowa. Zawodnicy i klub z UKS Dwójka Bytów w historii tegoż turnieju dwukrotnie sięgali po złoty medal w klubowej klasyfikacji generalnej. Niestety w tym roku na ten turniej wybrała się jedynie jedna reprezentantka bytowskiego badmintona Michalina Kurkowska w kategorii młodzików młodszych a więc nie było szans na uzyskanie medalu w klubowej klasyfikacji generalnej.

Natomiast niezastąpiona Michalina Kurkowska zdobyła dwa medale (złoty i brązowy).

W grze podwójnej z Leną Maślanką z Beninca UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle wśród 18 par zdobyły złoty medal. Michalina i Lena były w tym turnieju rozstawione z nr 1 i nie zawiodły wygrywając swoją grupę eliminacyjną z dwiema parami UKS Tornado Donaborów i UTS Akro – Bad Warszawa.

Następnie wychodząc z grupy w półfinale trafiły na zawodniczki z UKS Iskra Sarbice pokonując rywalki w dwóch setach 21:13, 21:15. W finale spotkały się z parą Zuzanną Biłas (MKS Skarbek Gogołów) i Gabrielą Turską (MKS Orlicz Suchedniów). Pierwszy set należał do Michaliny i Leny 21:18, następny set wygrały rywalki 21:17 a więc o zwycięstwie w pojedynku i całym turnieju decydował trzeci set. Trzeci set mogła wygrać i jedna para i druga ale więcej spokoju w grze i dokładności w końcówce seta było po stronie Michaliny Kurkowskiej i jej partnerki Leny Maślanki z Kędzierzyna –Koźla, które wygrały seta na przewagi 22:20. Cały pojedynek trwał 46 minut.

W grze pojedynczej Michalina Kurkowska wśród 41 zgłoszonych zawodniczek zdobyła swój drugi medal, tym razem brązowy. W grupie eliminacyjnej pokonała bez trudu dwie rywalki z UTS Akro -Bad Warszawa oraz zawodniczkę z UKS Badminton Stare Babice tym samym awansując do fazy pucharowej.

A tam w pierwszej rundzie miała wolny los, zaś w ćwierćfinale spotkała się z Gabrielą Turską z MKS Orlicz Suchedniów. Bardzo skoncentrowana na grze bytowianka nie dała żadnych szans rywalce pokonując ją w dwóch setach 21:6 i 21:2. Tym samym Michalina zameldowała się w półfinale, gdzie jej przeciwniczką była Nikola Misiaczek z UMKS Junis Szczucin. Pojedynek był na wysokim poziomie jak na tą kategorię wiekową lecz przeciwniczka Michaliny zwłaszcza w drugim secie „rozgryzła” grę bytowianki wygrywając pojedynek 21:18 i 21:13, a jej rywalka później wygrała cały turniej.

Następne plany naszej młodej obiecującej zawodniczki to turniej na początku listopada w Sianowie a tuż po nim Michalina udaje się na zgrupowanie wraz z zawodnikami Kędzierzyna -Koźla do Mrzeżyna (woj. zachodniopomorskie) które odbędzie się od 8 do 12 listopada, aby doskonalić swoją grę z partnerką deblową Lena Maślanką.