AWANS SIATKARZY UKS DWÓJKA BYTÓW DO FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI

W dniu 28.04.2014 r. w Gdańsku  odbył się finał wojewódzki o puchar KINDER + Sport zespołów 4 – osobowych (rocznik 2001 i młodsi) w mini piłce siatkowej chłopców.Aby znaleźć się w finałach, zespoły wcześniej rywalizowały w lidze wojewódzkiej mini siatkówki, w której za każde wywalczone miejsce przyznawano odpowiednią liczbę punktów. W poszczególnych rundach zespoły UKS Dwójka Bytów uzyskiwały następujące miejsca:

1.      Runda I  (Kobylnica) – UKS Dwójka Bytów I – 5 miejsce, UKS Dwójka Bytów II – 6 miejsce

2.      Runda II  (Gdańsk) – UKS Dwójka Bytów I – 3 miejsce, UKS Dwójka Bytów II – 7 miejsce

3.      Runda III  (Malbork) – UKS Dwójka Bytów I – 2 miejsce, UKS Dwójka Bytów II – 7 miejsce

4.      Runda IV  (Lębork) – UKS Dwójka Bytów I – 2 miejsce, UKS Dwójka Bytów II – 9 miejsce

Ligę wojewódzką zespoły z Bytowa zakończyły na: UKS Dwójka Bytów I – 3 miejsce i UKS Dwójka Bytów II – 7 miejsce, co dało im prawo gry w finałach wojewódzkich. Pierwsze miejsce w lidze zajął Trefl Gdańsk a drugie UKS Suchanik Gdańsk.

W finałach wzięło udział 12 najlepszych zespołów z ligi, które podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów do 11 pkt. Zespoły z Bytowa zagrały w grupie B uzyskując wyniki:

1.      UKS Dwójka Bytów I – SP 58 Gdańsk – 2:0 (12:10, 11:1)

2.      UKS Dwójka Bytów I –UKS Dwójka Bytów II – 2:0 (11:4, 11:4)

3.      UKS Dwójka Bytów I – UKS Jasieniak Gdańsk – 2:0 (11:8, 11:8)

4.      UKS Dwójka Bytów I – ULKS Wicher Gnieżdżewo – 2:0 (11:8, 11:4)

5.      UKS Dwójka Bytów I – UKS Suchanik Gdańsk – 2:0 (11:8, 11:9)

6.      UKS Dwójka Bytów II – SP 58 Gdańsk– 2:0 (11:5, 11:7)

7.      UKS Dwójka Bytów II – UKS Jasieniak Gdańsk – 0:2 (8:11, 6:11)

8.      UKS Dwójka Bytów II – ULKS Wicher Gnieżdżewo – 0:2 (4:11, 5:11)

9.      UKS Dwójka Bytów II – UKS Suchanik Gdańsk – 0:2 (311, 3:11)

Ostateczna kolejność grupy B: 1. UKS Dwójka Bytów I2. UKS Jasieniak Gdańsk 3. UKS Suchanik Gdańsk 4. UKS Dwójka Bytów II5. ULKS Wicher Gnieżdżewo 6. SP 58 Gdańsk. Drugą grupę wygrał Trefl Gdańsk przed SPS Kobylnica I a III miejsce zajął UKS AS Koczała. Pierwsze zespoły z grup awansowały bezpośrednio do półfinałów, natomiast zespoły z drugich i trzecich miejsc musiały rozegrać mecze ćwierćfinałowe na zasadzie2A z 3B i 2B z 3A.

Półfinały:

UKS Dwójka Bytów I – UKS Suchanik Gdańsk – 0:2 (8:11, 9:11)

Trefl Gdańsk – UKS Jasieniak Gdańsk – 2:1 (11:7, 11:13, 11:8)

Mecz o III  miejsce:

UKS Dwójka Bytów I – UKS Jasieniak Gdańsk – 2:1 (6:11, 13:11, 11:8)

Mecz o I  miejsce:

Trefl Gdańsk – UKS Suchanik Gdańsk – 2:1 (11:5, 8:11, 11:9)

Ostateczna kolejność finału wojewódzkiego  Kinder+Sport: 1. Trefl Gdańsk 2. UKS Suchanik Gdańsk3.UKS Dwójka Bytów I4. UKS Jasieniak Gdańsk 5-6. UKS AS Koczałai SPS Kobylnica I 7.MOS Starogard Gdański I 8.UKS Dwójka Bytów II 9-10. Trefl Gdańsk II i ULKS Wicher Gnieżdżewo 11-12. UKS Bryza Siemirowice i SP 58 Gdańsk

Skład UKS Dwójka Bytów I: Radosław Malek, Jakub Mortas, Szymon Trojański, Karol Sabisz

SkładUKS Dwójka Bytów II: Dominik Czapiewski, Krystian Urbański, Remigiusz Brzeziński, Kacper Jażdżewski

W lidze wojewódzkiej grali również: Maciej Pałacha, Patryk Stencel i Robert Turzyński.

Komentarz: Pierwsze 3 zespoły awansowały do finału ogólnopolskiego, który można śmiało nazwać Mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej. Finał odbędzie się w dniach od 3 do 6 lipca w Drzonkowie k. Zielonej Góry, w którym weźmie udział 48 najlepszych zespołów z całej Polski. Myślę, że zaprocentowało ogranie w różnych turniejach, chłopaki cały czas się uczą siatkówki, chociaż umiejętności mają już bardzo wysokie. Szkoda przegranego półfinału z zespołem, z którym wcześniej w grupie wygraliśmy ale cieszy fakt, iż w meczu o III miejsce udało się zrewanżować zespołowi (UKS Jasieniak), z którym w rozgrywkach szkolnych przegraliśmy mistrzostwo województwa -  Sebastian Brucki.