„Mieszkanka chatki na moczarach”

Świetliczanie pod kierunkiem wychowawczyni Anny Gańskiej–Lipińskiej oraz nauczycielki biblioteki, Elżbiety Wójtowicz w ramach programu „Przez sztukę do serc” przygotowali teatrzyk pacynkowy. Przedstawienie zostało oparte na książce „Mieszkanka chatki na moczarach” Bożeny Kropki. Jest to współczesna wersja baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Ta historia zmienia bieg wydarzeń. Bohaterowie swoją serdecznością i troską o drugą osobę przemieniają serce czarownicy. Wiedźma doznaje całkowitej przemiany, staje się troskliwą, zadbaną i piękną kobietą. Taką moc ma miłość i dobro w tej wersji przygód Jasia i Małgosi.

Teatrzyk został wystawiony 19 czerwca 2017r w bibliotece szkolnej dla świetliczan z klas I-II, uczniów klas I oraz klas II, w których uczą się występujący w nim aktorzy.

Nasze przedstawienie zaszczycili również rodzice aktorów oraz pani wicedyrektor szkoły Alicja Bartosiewicz.