Badminton – Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w Polanowie

Trzy medale Pawła z UKS „Dwójka” Bytów

W dniu 25.05.2019 roku odbył się w Polanowie ostatni turniej punktowany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona w kategorii młodzik przed Mistrzostwami Polski w tej kategorii, które odbędą się w Mysłowicach (woj. Śląskie) w dniach 06-09.06.2019 r. Na turniej do województwa zachodniopomorskiego wybrali się dwaj zawodnicy bytowskiego klubu UKS „Dwójka” Bytów wraz z trenerem Jerzym Saldatem, aby poprawić swoje pozycje w rankingu PZBad. a którzy już mają zapewniony start w Mistrzostwach Polski. Paweł Szach zagrał w trzech grach: pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Zdobywając trzy medale i sporo punktów do rankingu PZBad. W grze podwójnej Paweł zagrał wspólnie z zawodnikiem MKB Lednik Miastko Błażejem Lange, którzy wygrali swoje wszystkie trzy pojedynki zdobywając złoty medal. W finale pokonali parę gdańsko – sulęcińską Bartłomiej Butkus i Łukasz Chudziński w trzech setach 21:18, 18:21 i 21:18. Drugi swój złoty medal Paweł zdobył z partnerką Julią Bajerską z UKS Bursztyn Gdańsk pokonują cztery pary bez straty żadnego seta. Natomiast w grze pojedynczej Paweł Szach pokonał w grze eliminacyjnej (w grupie) swoich trzech rywali z Miastka, Polanowa oraz z Władysławowa awansując do półfinału. W pojedynku o finał spotkał się z Bartłomiejem Butkusem z UKS Bursztyn Gdańsk i niestety lekkie zmęczenie Pawła wcześniejszymi pojedynkami w grach podwójnych dało o sobie znać. Dwukrotnie zawodnik z Gdańska pokonał naszego zawodnika 21:8 i 21:16.

Zaś drugi nasz zawodnik Sebastian Saldat, który również ma już przepustkę na Mistrzostwa Polski zagrał w polanowskim turnieju tylko w grze pojedynczej. Niestety nie miał szczęścia w losowaniu i trafił do grupy, gdzie zagrał z Błażejem Lange z Miastka rozstawionym z nr 2 w tym turnieju. Ale po bardzo dobrej grze i walce do samego końca nasz zawodnik przegrał w dwóch setach 16:21 i 16:21. Jestem zadowolony z postawy mojego zawodnika, iż walczył do samego końca o korzystny wynik, co rokuje dobrą grą za dwa tygodnie na Mistrzostwach Polski – mówi trener Jerzy Saldat.

Nasi młodzicy z Dabew Team (sponsor) Paweł Szach na Mistrzostwach Polski w Mysłowicach zagra w grze pojedynczej i podwójnej z Błażejem Lange (MKB Lednik Miastko), zaś Sebastian Saldat wystąpi w grze pojedynczej i mieszanej z Klaudią Gliwińską z MLKS Solec Kujawski.

W Polanowie również wystąpiła nasza jedyna młodziczka młodsza Julia Fabiszewska, która miała za cel ogrywanie się z lepszymi i starszymi zawodniczkami. Pomimo, że nasza zawodniczka jest dopiero wiekowo młodsza od pozostałych zawodniczek w tej kategorii o dwa i trzy lata  to bardzo dobrze zaprezentowała się w swoich dwóch grupowych pojedynkach – ocenia klubowy trener Julii Jerzy Saldat. W pierwszym pojedynku Julia minimalnie przegrała pojedynek z Zofią Biel z Sulęcina 17:21 i 18:21. W drugi pojedynku miała za przeciwniczkę z nr 3 Wiktorię Rajkowska z Polanowa starsza o dwa lata zawodniczkę przegrywając dwukrotnie 11:21.

Uważam, że ten turniej pokazał mojej młodej jeszcze zawodniczce, że czeka ją dużo pracy na treningach, aby osiągać lepsze wyniki na turniejach, ale cieszę się, że Julia nie załamuje się i wierzę w to, że jej praca na treningach będzie teraz jeszcze większa – mówi trener.