Sześciolatki w Szkole

W dniu 16.03.2013 roku w Naszej Szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów (dzieci z rocznika 2006 – 2007). W spotkaniu  uczestniczyło ponad osiemdziesiąt dzieci.

Na dzieci czekał dzień pełen miłych wrażeń. Przyszli uczniowie mieli  możliwość zwiedzenia szkoły, poznali  nauczycielki uczące w klasach młodszych i świetlicy szkolnej, wzięli  udział we wspólnej pracy i zabawie. Podczas spotkania mogli uczestniczyć w „mini”  lekcji, potańczyć przy muzyce, wykonać prace plastyczne w świetlicy szkolnej i wreszcie wziąć udział w zajęciach sportowych  w sali gimnastycznej  oraz  salce gimnastyki korekcyjnej. W trakcie spotkania rodzice mogli porozmawiać z psychologiem szkolnym i logopedą, rozwiać wszelkie wątpliwości związane z podjęciem nauki przez swoje pociechy.

W trakcie imprezy funkcjonowała kawiarenka, gdzie można było napić się ciepłej herbaty lub kawy. Podczas spotkania czekały na dzieci drobne upominki wykonane przez nauczycieli szkoły ( chorągiewki, kotyliony, plany lekcji). Każdy uczestnik otrzymał „coś” słodkiego. Dzieci i Rodzice pełni wrażeń opuszczali szkołę i deklarowali swój powrót pierwszego września.