Tydzień życzliwości i pozdrowień

21 LISTOPAD-Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązania problemów w sposób pokojowy.  Obecnie święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny a bardziej społeczny. Jego cele są następujące: uwrażliwienie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści i antypatii.

Z tej okazji realizowaliśmy szkolny projekt życzliwości. Przez cały tydzień uczniowie mogli wysyłać zdjęcia na których:  pomagają rodzinie; napisali coś o osobie, którą lubią; zrobili rodzicom niespodziankę; zajmowali się swoimi zwierzakami itp.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Dziękuję wszystkim za włączenie się do akcji.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Maja Eliasz

6b   foto1 foto2    foto3 foto4    foto5 foto6    foto7 Hubert Itrich 5b   Jakub Kuźmin 6b    Julia Fabiszewska 6b Łapiński Aleksander 6c   Maja Serafinowska Va Mateusz Kulas 1b.     Miętki Michał 2c

życzliwość 1

żYCZLIWOŚĆ 2