Finał Krajowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie – Białystok 2014

W dniach 31.05 – 01.06.2014 r. w Białystoku odbył się Finał Krajowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

Wśród badmintonistów z Gimnazjum nasze województwo reprezentowali zawodnicy z Miastka, gdzie dziewczęta z Gimnazjum 1 w Miastku zajęły 5 miejsce a ich koledzy 4 miejsce. W Szkołach Podstawowych chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gdańsku uplasowali się na IV miejscu.

Jednak najlepiej zaprezentowały się nasze badmintonistki , które, na co dzień grają w UKS „dwójka” Bytów  zajmując bardzo wysokie II miejsce w kraju zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Polski Szkół Podstawowych w badmintona.

Szkołę Podstawowa nr 2 w Bytowie reprezentowali Klaudia Peplińska, Laura Bujak i Anna Duda.

W finałowym turnieju w Białystoku uczestniczyło 8 szkół podstawowych wyłonionych z wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich.

Po losowaniu, gdzie szkoły zostały podzielone na dwie grupy nasza szkoła została przydzielona do ubiegłorocznych Mistrzyń Polski (Szkoła Podstawowa nr 2 z Nowej Dęby)