Spotkanie z autorem

28 listopada 2014 roku w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie, tym razem z panią Aldoną Magdaleną Peplińską. Przybyli na nie czytelnicy z klas II – VI i świetliczanie z klas II – III z wychowawcami oraz pomocnicy biblioteki.

Klasa II B gościła w komplecie z wychowawczynią.

Nastąpiło uroczyste podsumowanie dwóch konkursów:

- Szkolnego Konkursu Plastycznego ,,Ilustracje do wierszy autorki” i

- Szkolnych Eliminacji Czytelników klas II – VI do XXXI Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci… im. Wandy Chotomskiej.

Nagrody wręczyła pani autorka. W Szkolnym Konkursie Plastycznym nagrodzono 7 uczniów:

-   I miejsce – Wiktoria Gierszewska

-  II miejsce – Zuzanna Pisik

- III miejsce – Karolina Spierewka

Wyróżnienia otrzymali:

- Helena Chmielewska, Kacper Sałak, Bartosz Maikowski, Małgorzata Lis.

Największą popularnością cieszył się wiersz p.t. ,,Amelka” Aldony M. Peplińskiej.

Nagrodzeni w Szkolnych Eliminacjach Konkursu Literackiej Twórczości mieli za zadanie napisać samodzielnie co najmniej 2 wiersze lub 1 opowiadanie.

W kategorii poezji I miejsce uzyskała Klaudia Piechowska.

W kategorii prozy I miejsce uzyskała Daria  Domaszk. Pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. Należą do nich:

- Nikola Roda, Jan Szwindowski, Klaudia Wojach, Paulina Jaworska, Hanna Chylewska, Anna Horbaczuk. Ponadto po raz drugi wyróżniono Darię Domaszk i Nikolę Rodę.

Laureaci przedstawili autorce swoją twórczość. Bardzo zachwyciła ona goszczącą autorkę. Tak bardzo, że dodatkowo wręczyła przygotowane przez siebie nagrody. Następnie wyrecytowała swoje ulubione wiersze, np. ,,Dla dzieci”. Złożyła czytelnikom swoje autografy. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Bibliotece podarowała dwie książki:

-,,Dziś mandarynki straciły twarz” Aldony Magdaleny Peplińskiej i

- Z ziemi do niebios. Antologia poezji.

Organizatorzy:

Alicja Bartosiewicz, Anna Gańska Lipińska, Elżbieta Wójtowicz