BADMINTONOWA ZABAWA

W dniu 13 grudnia 2014 w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie odbył się mini turniej pod nazwa „Mikołaj z Kryształową Lotką” dla klas I-IV. Celem turnieju była dobra zabawa z lotką i pokazania swoich umiejętności rodzicom. W turnieju uczestniczyły dzieci, które swoją przygodę z badmintonem zaczęły pół roku, a nawet dopiero 3 miesiące temu w sekcji badmintona bytowskiej „dwójki”. Jak mówi trener Jerzy Saldat nie zwycięstwo czy wynik liczył się i był najważniejszy w tym turnieju a świetna zabawa i poczucia przez młodych badmintonistów atmosfery turnieju. Cieszę się jako trener, że w gronie młodych zawodników było dwóch uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali te same nagrody: medale, dyplomy i słodycze.

Młodzi badmintoniści, którzy dopiero zaczęli stawiać pierwsze kroki i odbicia na boisku badmintonowym, byli bacznie obserwowani i oklaskiwani przez swoich rodziców, zaś trener Jerzy Saldat i starsi zawodnicy (min. medalistki Mistrzostw Polski) Anna Duda i Laura Bujak starali się podpowiadać i udzielać dobrych rad wszystkim uczestnikom.

Dla rodziców i trenera wszyscy uczestnicy w tym turnieju byli zwycięzcami. Mam nadzieję, że takie turnieje zachęcą młodych badmintonistów do jeszcze większej pracy na treningach, aby wypaść na następnym turnieju jeszcze lepiej. A mają na treningach, od kogo się uczyć i podpatrywać, gdyż obok nich, na co dzień trenują medalistki Mistrzostw Polski – mówi opiekun młodych badmintonistów Jerzy Saldat.

Takie turnieje na pewno są wielkim przeżyciem dla tych początkujących zawodników, jak sami rodzice mówili np., że moja córka nie mogła dziś spokojnie spać w nocy, bo przeżywała start w turnieju.

Myślę, że będziemy częściej jako UKS „Dwójka” wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 w Bytowie organizować takie turnieje dla najmłodszych, aby zachęcić ich do uprawiania tej dyscypliny, jaką jest badminton – mówi trener Jurek Saldat.