IX Festyn Rodzinny już za nami

Gościliśmy w naszych progach uczniów wraz z Rodzicami oraz wielu zaproszonych gości. Wśród nich byli min.: Stowarzyszenie bytowskich Rycerzy, członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego, służby ratownicze – Policja i Straż Pożarna. Odwiedziły nas również kilkunastoosobowe grupy taneczne ” Fantazja” i „Top Toys”- które popisywały się zręcznością w pokazach tańca współczesnego. Dzięki uprzejmości  Jerzego Omelczuka, mogliśmy podziwiać część z jego pokaźnej  kolekcji obrazów.
Festyn został otwarty przez dyrektora szkoły, który zaprosił wszystkich gości do wspólnej zabawy. Na boisku szkolnym ORLIK odbywały się konkurencje sportowe. Swoich sił można było spróbować w piłce nożnej i w lekkoatletyce. Na boisku dla najmłodszych zorganizowany został konkurs rysowania kredą po betonie. Uczniowie i ich rodzice mogli spędzić wspólnie czas przy grach stolikowych. Zaprezentowana również została wystawa prac fotograficznych naszych uczniów, którzy wykonywali zdjęcia dla chętnych. Najmłodsi mieli okazję wrócić do domu z pięknie pomalowanymi twarzami. Powodzeniem cieszyło się stoisko z owocami, warzywami oraz pysznymi sokami przygotowanymi przez p. A. Wiatrowskiego.  W programie festynu nie mogło zabraknąć pokazów finalistów piosenki polskiej i angielskiej w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Mieliśmy również możliwość wysłuchania sygnałów na rogach myśliwskich. Przybyli goście mogli sprawdzić swoje umiejętności przy udzielaniu pomocy przed medycznej,  zmierzyć ciśnienie, zważyć się i zmierzyć swój wzrost. Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd radiowozu policji i samochodu straży pożarnej z drabiną. Nasi milusińscy  mogli zobaczyć wyposażenie samochodów, obejrzeć szkołę z lotu ptaka oraz porozmawiać z policjantem i strażakami.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze strzelnicą. Dzieci miały możliwość wykonania kilku strzałów i ocenienia swoich możliwości strzeleckich. Na najmłodszych czekała również dmuchana zjeżdżalnia i rower kaszubski.  Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiło, iż każdy znalazł coś dla siebie.

Podczas festynu, w  Kawiarence oferowano kawę, lody, zimne napoje oraz bogactwo ciast, a to za sprawą Rodziców uczniów, którzy dostarczyli nam przepysznych wypieków. Można było zjeść ciepłą zupę i kiełbaskę z grilla.

Zorganizowany festyn spełnił nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do mile spędzonego czasu. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na dokończenie uzupełnienie i wymianę sprzętu komputerowego w szkole.
Mamy nadzieję, że ten festiwal smaków i kolorów, rodzinnej radości i rozrywki długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
  Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną zabawę, dziękujemy Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!! Do zobaczenia na następnym – X jubileuszowym festynie.