OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ JUBIORÓW, MŁODZIKÓW MŁODSZYCH I ŻAKÓW O „PUCHAR FIRMY MACED” W POLANOWIE

W dniu 03.10.2015 roku do Polanowa (woj. zachodniopomorskie) wybrała się na turniej badmintonowy 9 osobowa ekipa z UKS „Dwójka” Bytów. Nasza reprezentacja w organizowanym turnieju przez Firmę Maced i miejscowy klub badmintonowi osiągnęła sporo sukcesów, gdyż nasi badmintoniści uplasowali się pięciokrotnie na I miejscu, raz zajęli II miejsce i dwukrotnie stawali na III miejscu.

W najstarszej grupie wiekowej juniorek Aneta Niklas uplasowała się na trzecim miejscu w grze pojedynczej wygrywając trzy spotkania i jedno przegrywając. W gronie 5 zawodniczek taki sam stosunek wygranych i przegranych spotkań, co Aneta miały jeszcze dwie inne zawodniczki i w takim wypadku były liczone sety i wszystkie trzy dziewczyny miały ten sam stosunek wygranych i przegranych setów 7:3. I następnie trzeba było liczyć różnicę zdobytych i straconych lotek i najlepszą różnicę miała Magdalena Golenia z UKS Orbitek Straszęcin (woj. podkarpackie) + 42 lotki, natomiast Paula Roman z UKSOSIR Badminton Sławno +39, a nasza zawodniczka Aneta Niklas +36 lotek i taka kolejność końcowa została ustalona przez sędziego głównego zawodów.

W grze podwójnej juniorek Aneta wraz z koleżanką ze Straszęcina Magdaleną Golenią pokonały w finale zawodniczki ze Sławna w dwóch setach 21:16 i 21:18, zdobywając pierwsze miejsce.

W grze młodziczek młodszych wystartowały nasze dwie „eksportowe” zawodniczki Ania Radtke i Weronika Niklas w grze podwójnej, gdzie nie miały sobie równych przeciwniczek i wygrały swoje wszystkie 4 pojedynki zajmując I miejsce. Natomiast w grze pojedynczej tym razem nie udało się Ani Radtke pokonać przeciwniczkę z Sianowa Martynę Kowalczyk jak to było dwa tygodnie temu w Miastku, tym razem nasza zawodniczka przegrała w trzech setach 1:2. Zaś Weronika Niklas bez problemów dotarła do finału pokonując w decydującym meczu o I miejsce Martynę Kowalczyk (UKS Kometa Sianów) w dwóch setach 21:17, 21:14.

Nasz jedyny zawodnik w kategorii młodzik młodszy Paweł Szach wystartował jedynie w grze pojedynczej. Niestety po przebytej w tamtym tygodniu chorobie nie był wstanie wygrać, choć jednego spotkania i uplasował się na miejscu od 7 do 9.

Bardzo dobrze tak jak dwa tygodnie temu w Miastku zaprezentowali się nasi najmłodsi adepci badmintona plasując się w strefie medalowej. W kategorii „Żacy” klas III – IV wszystkie swoje mecze wygrał Sebastian Saldat i Karolina Brzozecka zdobywają Puchary Firmy Maced. Natomiast Janek Kurkowski przegrał spotkanie półfinałowe i uplasował się na III – IV miejscu.

W kategorii „Żacy” klas I i II Szkoły Podstawowej Filip Bujak startując po raz pierwszy w turnieju uplasował się na II miejscu przegrywając w finale z zawodnikiem z MKB Lednik Miastko Bartoszem Dorawą. Natomiast nasza najmłodsza zawodniczka, bo zaledwie sześciolatek Julia Fabiszewska uplasowała się na IV miejscu a należy podkreślić, iż grała z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi. Uważam jako trener, że jak Julia będzie robić tak szybko postępy to niedługo możemy się spodziewać wygranych turniejów z jej udziałem – komentuje trener Jerzy Saldat.

Jako trener bardzo się cieszę, iż takie turnieje odbywają się dla najmłodszych a jeszcze większa radość jest jak zawodnicy wygrywają, bo ich radość jest nie do opisania. A dla starszych zawodników to kolejne doświadczenie i zdobyte punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona – mówi Jerzy Saldat trener bytowskich badmintonistów.