Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie

W dniu 14.XI. 2015 r. odbyły się w Gdańsku Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w badmintonie w grach pojedynczych dla kategorii dzieci (klasa I-II), żacy (klasy III-IV), młodzik młodszy (klasy V-VI) i młodzik zawodników z gimnazjum. Na turniej wybrała się 13 – to osobowa reprezentacja UKS „Dwójka” Bytów wraz z trenerem Jerzym Saldatem.

Dla niektórych moich zawodników był to pierwszy turniej i dlatego niektórzy z młodego pokolenia badmintonistów z naszej ekipy bardzo przeżywali każdy zdobyty punkt i zwycięstwo czy porażkę – komentuje trener Jerzy Saldat.

W całym turnieju uczestniczyło 78 zawodników i zawodniczek

W kategorii dzieci wystartowali razem chłopcy i dziewczęta wśród nich była Julia Fabiszewska i Filip Bujak. Bardzo dobrze w stawce 10 uczestników zaprezentowała się zaledwie sześciolatka z „dwójki” Julia Fabiszewska wygrywając cztery mecz i tym samym docierając do finału turnieju gdzie spotkała się z Igorem Skolimowskim z Gdańska ulegając mu w dwóch setach. Tym samym Julia zajęła II miejsce w turnieju zaś Filip Bujak z dwoma wygranym i dwoma porażkami uplasował się na miejscach od 5 do 6.

W kategorii żacy nasze czwórka dziewcząt w stawce 11 zawodniczek bardzo dobrze zaprezentowały się zwłaszcza Karolina Brzozecka, która w finale pokonała w trzech setach 2:1 Lenę Jachimek z Redy. Tym samym zdobywając złoty krążek. Po jednej porażce w turnieju zanotowały Kornelia Treder i Sara Strojk, które zdobyły dla naszego klubu 2 brązowe medale.

Również w stawce jedenastu zawodników w kategorii żaków chłopców wystąpiło dwóch zawodników z Bytowa. Sebastian Saldat uzyskał III-IV miejsce, zaś Jan Kurkowski V-Vi miejsce.

W kategorii młodzik młodszy dziewcząt wystartowały nasze eksportowe już zawodniczki, które liczą się w walce o najlepsze lokaty w Polsce Weronika Niklas i Ania Radtke. Zarówno Weronika jak i Ania w swoich grupach eliminacyjnych nie miały żadnych problemów, aby pokonać rywalki i spotkały się w finale, w którym minimalnie lepsza okazała się Ania Radtke wygrywając w trzech setach 2:1.

Natomiast piątoklasista Paweł Szach spotkał się w gronie 18 zawodników. Wygrał swoją grupę eliminacyjna awansując do ćwierćfinału, tam jednak uległ nieznacznie zawodnikowi z Gdyni w walce o półfinał turnieju. Dla Pawła należą się ogromne brawa, ponieważ rozegrał swoje wszystkie mecze z zawodnikami o rok starszymi.

Anna Duda i Laura Bujak w kategorii gimnazjalistek w gronie 12 zawodniczek w eliminacjach grupowych nie miały żadnych problemów, aby dotrzeć do półfinałów. Ania pokonała rywalkę z Gdyni beż żadnych problemów, zaś Laura musiała stoczyć trzysetowy pojedynek z Marceliną Franczuk z Gdańska. W trzecim secie Laura pokonała rywalkę 21:18. Awansując również do finału tak jak Ania. W finale spotkały się dwie bytowianki i żadna nie oddawała lotek i punktów za darmo koleżance. I w końcowym wyniku tego finału i zwycięstwie turniejowym na swoja korzyść uzyskała Ania Duda.

Podsumowując turniej bardzo można się cieszyć z medali, które zdobyli dla naszego klubu najmłodsi badmintoniści, gdyż widać w nich chęć grania i odnoszenia sukcesów. Zadowolony jestem ze zdobycia 9 medali (3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe) przez najmłodszych, dyz ich radość z tego sukcesów jest nie do opisania a przecież niektórzy trenują dopiero od roku a nawet pół roku i już takie sukcesy – mówi Jerzy Saldat.