Vice mistrzostwo dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie

Weronika Niklas, Anna Radtke i Karolina Brzozecka zakwalifikowali się do Finału Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie, które odbyły się 2-3.06.2016 w Żyrakowie (woj. podkarpackie), które tez zwane są, jako „Małe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych”. W kategorii dziewcząt uczestniczyło w finale 8 najlepszych reprezentacji poszczególnych województw. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy po 4 zespoły. Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie trafiła do grupy z reprezentacjami SP nr 32 Białystok, SP Szczucin i SP Żupana. Najlepsze dwa zespoły uzyskiwały awans do półfinału, gdzie grano na „krzyż” z zespołami z drugiej grupy. W pierwszym spotkaniu grupowym nasze dziewczęta Ania i Weronika wygrały wszystkie pojedynki zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej z zespołem ze Szczucina i wynik spotkania brzmiał 5:0. W drugim spotkaniu również nasze dziewczęta nie dały szans rywalka z Żupawy i wygrały 5:0. W pojedynku, który miał zdecydować o pierwszym miejscu w grupie zagrały bytów z Białystokiem. Pierwsze spotkanie tych drużyn w grze pojedynczej wygrała Weronika, następnie w drugiej grze pojedynczej również wygrała pewnie Ania i było już 2:0 dla naszej szkoły. W grze podwójnej Ania z Weroniką nie dały szans rywalką i wynik brzmiał 3:0. w następnych grach pojedynczych zarówno Ania i Weronika wygrały pojedynki w dwóch setach i całe spotkanie 5:0. Zajmując pierwsze miejsce w grupie.

Następnego dnia rozpoczęły się gry półfinałowe. O wejście do finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej podopieczne Jerzego Saldat zagrały ze Szkołą Podstawową ze Straszęcina (woj. podkarpackie). W tej fazie wystarczyło wygrać trzy pojedynki, aby myśleć o grze w finale. Gry pojedyncze zarówno Weronika jak i Ania rozstrzygnęły na swoją korzyść w dwóch setach. A więc wystarczyło tylko im jednego zwycięstwa w grze podwójnej, aby myśleć i finale. Po dobrym pojedynku nasze dziewczęta wygrały grę podwójną 21:10, 21:10 i cały pojedynek 3:0.

W finale musiały się niestety spotkać z bardzo dobrymi zawodniczkami z SP 19 z Kędzierzyna – Koźle, medalistami niedawno zakończonych Indywidualnych Mistrzostwach Polski młodzików młodszych. Nieco przestraszone nasze dziewczęta podeszły do tych swoich pojedynków beż wiary w zwycięstwo i popełniały dużo swoich błędów, co wykorzystywały rywalki. Niestety pojedynki w grze pojedynczej zarówno Weronika jak i Ania przegrały i w grze podwójnej, również zostały pokonane przez rywalki z Kędzierzyna – Koźle.

Ale bardzo cieszy nas zdobycie srebrnych medali i vice mistrzostwa dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie, gdyż rok temu mieliśmy na tych zawodach brązowy medal – podkreśla Jerzy Saldat. Należą się wielkie brawa dla naszych dziewcząt Weroniki Niklas, Ani Radtke i Karolinie Brzozeckiej, która była rezerwową w drużynie.

Końcowe wyniki Finału Krajowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie w kategorii dziewcząt.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 19 Kędzieżyn – Kożle

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie