Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików Młodszych w badmintonie

W Miastku w dniu 12.11.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kategorii Młodzik Młodszy w badmintonie.

W tak niefortunnym terminie, gdyż większość moich zawodników wyjechało wraz z rodzicami na zaplanowane wcześniej podróże podczas długiego weekendu.

Jednak czwórka zawodników min. Anna Radtke, Karolina Brzozecka, Sebastian Saldat i Paweł Szach wraz z trenerem Jerzym Saldatem znaleźli czas, aby powalczyć o medale.

Opłaciło się, gdyż cała czwórka łącznie zdobyła 7 medali – 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe.

Bezkonkurencyjna była Anna Radtke, zdobywając złoty krążek wygrywając swoje wszystkie pojedynki wraz z pojedynkiem finałowym, gdzie pokonała reprezentantkę MKB Lednik Miastko Hannę Bublewicz 21:9 i 21:3.

Srebrne krążki zdobyli Paweł Szach w grze pojedynczej ulegając tylko w finale Błażejowi Lange 6:21 i 13:21 oraz para deblowa Paweł Szach z Sebastianem Saldatem, która w finale minimalnie przegrała z wyżej notowaną parą z Miastka Błażejowi Lange z Jakubem Kluską 21:18, 14:21 i 20:22. Również srebrny medal dla naszego klubu UKS „Dwójka” zdobyła para w grze mieszanej Anna Radtke grając w parze Pawłem Szach przegrywając tylko w finale z parą z MKB Lednik Miastko B. Lange/ H. Bublewicz w trzech setach 18:21, 21:10, 16:21.

Po brązowe krążki sięgnęli Sebastian Saldat i Karolina Brzozecka w grze pojedynczej wygrywając po dwa pojedynki i dwa przegrywając oraz w grze mieszanej para S.Saldat z K. Brzozecką wygrali dwa pojedynki i dwa przegrywając, co dało im również brązowy medal Mistrzostw Województwa Pomorskiego na 2016 rok. Decydujący pojedynek o trzecie miejsce był bardzo wyrównany przeciwko parze z MKB Lednik Miastko J. Klusek z Martyną Śniegulską 21:19, 14:21 i 23:21.

Uważam, jako trener moich młodych badmintonistów spore zaangażowanie podczas pojedynków, które były bardzo wyrównane z przeciwnikami, jedynie Ania Radtke nie miała sobie równych przeciwniczek w tych mistrzostwach w grze pojedynczej – ocenia trener Jerzy Saldat.

 

Wyniki Mistrzostw Województwa Pomorskiego Młodzików Młodszych

 

Gra pojedyncza dziewcząt

I miejsce – Anna Radtke

III miejsce – Karolina Brzozecka

 

Gra pojedyncza chłopców

II miejsce – Paweł Szach

III miejsce – Sebastian Saldat

 

Gra podwójna Chłopców

II miejsce – Sebastian Saldat z Pawłem Szach

 

Gra mieszana

II miejsce – Anna Radtke z Pawłem Szach

III miejsce – Karolina Brzozecka z Sebastianem Saldat

 

Juniorki Młodsze na zgrupowaniu Kadry Narodowej Polski

 

Zaś juniorki młodsze Anna Duda i Laura Bujak uczestniczyły w 8-dniowym zgrupowaniu Kadry Narodowej Polski w Białymstoku przygotowując się do turniejów rangi BWF (Badminton World Federation), które odbędą się w tym miesiącu w Czechach za tydzień i za dwa tygodnie na Słowacji oraz w grudniu czeka moje zawodniczki jeszcze wyjazd do Estonii. Jak oceniają przygotowania w Białymstoku zawodniczki odbyły się bez kontuzji i czas został należycie wykorzystany na intensywne trzy treningi dziennie wraz z grami kontrolnymi. Jedynie Ola Sieprawska musi zostać w Bytowie i leczyć uraz stawu skokowego.

Wszystko idzie dobrym torem dla moich zawodniczek, jedynie trenera Jerzego Saldata martwią wysokie koszta wyjazdów na turnieje zagranicznie a w dodatku na koniec roku kalendarzowego, gdzie w budżecie klubu brakuje finansów. Ale trzeba w takich turniejach uczestniczyć, aby dziewczęta mogły zaistnieć w Europie. I mam nadzieję, że kiedyś znajdzie się sponsor, który doceni te wyniki dziewcząt oraz ich trud na treningach i turniejach i wspomoże nasze wyjazdy, choć częściowo, gdyż każda złotówka dla nas się liczy – mówi Jerzy Saldat.

Comments are closed.