BADMINTON u Wybrzeża Bałtyku

4 medale młodych badmintonistów „dwójki” w Gdańsku

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Pomorska Federacja Sportu w Gdańsku i Pomorski Związek Badmintona byli organizatorami turnieju dla dzieci i młodzieży pod nazwą „BADMINTON u Wybrzeża Bałtyku” w Gdańsku w dniu 21.05.2017 r.

Na badmintonowy turniej do Gdańska wraz z rodzicami i opiekunem Jerzym Saldatem wybrało się sześcioro młodych zawodników „dwójki” Bytów.

Celem dla moich zawodników było ogranie się na innej sali oraz konfrontacja z innymi zawodnikami min. z Gdańska, Słupska, Nebrowa Wielkiego, Malborka, Gdyni – mówi opiekun Jerzy Saldat.

W najmłodszej grupie wiekowej dziewcząt dzieci klas I i II, wystartowało 8 zawodniczek i wszystkie swoje pojedynki w grupie wygrała Julia Fabiszewska, która również pokonała w finale zawodniczkę z Gdyni 11:5, 11:4, zajmując I miejsce. W tej samej kategorii wiekowej po raz pierwszy w takim turnieju wystartowała Aleksandra Treder zajmując VI miejsce.

W kategorii dziewcząt urodzonych 2006/2007 (klasy III i IV) w gronie 9 zawodniczek bardzo dobrze spisała się Kornelia Treder i Wiktoria Skoneczna plasując się odpowiednio na III i IV miejscu. Korneli Treder zabrakło jednej lotki, aby w półfinale pokonała rywalkę z Gdańska i dotarła do finału przegrywając swój półfinał 8:11, 11”10, i 10:11 – komentuje Jerzy Saldat.

W kategorii żaków (rocznik 2005 i 2004) wśród dziewczyn Karolina Brzozecka uplasowała się na II miejscu, zaś Sebastian Saldat wśród 12 zawodników uplasował się na 3 miejscu.

Widać, że powoli młodzi zawodnicy „dwójki” Bytów osiągają sukcesy w turniejach, co może zaprocentować w przyszłości. Takie turnieje są najlepszą nauką i treningiem dla tak młodych zawodników, i zapewne częściej będziemy uczestniczyć w takich turniejach dla dzieci w tym wieku – mówi Jerzy Saldat.

Dzieci klasa I i II – dziewcząt

I miejsce – Julia Fabiszewska