Toyota Badminton Słupsk

Medalowa Toyota zawodników UKS „Dwójka”

Na turniej do Słupska, który odbył się 28.05. 2017 pod hasłem „Toyota Badminton Słupsk”, wybrała się skromna ekipa zawodników UKS „Dwójka” Bytów licząca 4 młodych zawodników do 12 lat. Niestety okres ten nie sprzyjał, aby wszyscy moi zawodnicy mogli uczestniczyć w tej imprezie – mówi trener bytomskich młodych badmintonistów Jerzy Saldat.

Moi zawodnicy wystąpili w dwóch kategoriach dzieci do 9 lat i żacy do 12 lat. W najmłodszej kategorii najlepiej w gronie 8 zawodniczek spisała się Julia Fabiszewska, która uplasowała się z trzema zwycięstwami i jedną porażką na trzecim miejscu. Natomiast jej klubowy kolega w kategorii żacy do lat 12 Sebastian Saldat w gronie 12 zawodników uległ dopiero po 3 wcześniejszych zwycięstwach w finale z zawodnikiem ze Sławna Kamilem Romanem 9:21 i 18:21 zajmując drugie miejsce w turnieju. Nieco gorzej poszło pozostałym zawodnikom „dwójki”, gdzie Karolina Brzozecka po dwóch wygranych pojedynkach i jednej porażce w półfinale uplasowała się na IV miejscu w kategorii żacy do 12 lat. Zaś Aleksandra Treder w kategorii dzieci do 9 lat uplasowała się na 6 miejscu. Bardzo się cieszę, że coraz częściej są organizowane takie turnieje dla najmłodszych bo tydzień temu odbyły się w Gdańsku teraz w Słupsku a w nadchodzącym weekendzie odbędą się w Bytowie pod hasłem „Badminton łączy pokolenia”, bo jest to najlepszą forma spędzenia na sportowo czasu i rywalizacja sportowa wśród najmłodszych – komentuje Jerzy Saldat.