„Diabelskie ziele”

Dnia 28.09. naszą szkołę odwiedziła pani Irena Brzeska, znana na Kaszubach twórczyni ludowa, która prezentuje kaszubskie legendy. Robi to przy pomocy własnoręcznie wyrzeźbionych marionetek i samego teatrzyku. Wystawiła u nas przedstawienie pt. „Diabelskie ziele”. Warto wspomnieć, iż artystka jest autorką scenariusza tegoż przedstawienia oraz reżyserem. W trakcie teatrzyku dzieci mogły zobaczyć z bliska, dotknąć pobawić się wszystkimi kukiełkami i innymi rekwizytami wykorzystywanymi w sztuce. Dzieci były zachwycone, ponieważ nie zawsze mają okazję zobaczyć z bliska rekwizyty teatralne. Prace artystki były prezentowane między innymi w Muzeum Narodowym w Gdańsku czy w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach. Obecnie wystawę prac pani Ireny Brzeskiej można oglądać w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.