Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i żaków w Pucku

Cztery medale dla UKS „dwójki” Bytów

W dniu 30 września 2017 roku w Pucku odbyły się jednocześnie dwie imprezy badmintonowe na 9 kortach – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i żaków.

Do Pucka wraz z trenerem Jerzym Saldat wybrała się skromna reprezentacja „dwójki” Bytów (względy finansowe klubu) sześcioosobowa reprezentacja. Ale jak się później okazało reprezentancji Bytowa zdobyła 4 medale.

Otwarte Mistrzostwa dla dzieci i żaków

W kategorii dzieci (rocznik 2009 – 2010) wystąpiła Julia Fabiszewska, która w gronie 10 zawodników nie miała sobie równych na boisku badmintonowym w Pucku. W swojej grupie eliminacyjnej wygrała 3 pojedynki docierając do finału gdzie spotkała się z zawodniczką z Gdyni Karoliną Pniewską pokonując ją w pierwszym secie na przewagi 22:20 zaś w drugim secie swój styl gry narzuciła nasza bytowianka i pewnie wyrywając drugiego seta 21:4 i cały finałowy pojedynek.

Julia jest obiecującą zawodniczką na przyszłość i jeżeli będzie dalej robiła postępy i tak się przykładała do treningów jak dotychczas to będzie odnosiła duże sukcesy – mówi trener Jerzy Saldat.

W gronie żaków (rocznik 2008 – 2007) wystąpił Kryspin Garski. Niestety w gronie 9 zawodników Kryspin uplasował się na V miejscu.

Kryspinowi niestety zabrakło nieco umiejętności i ogrania badmintonowego oraz warunków fizycznych. Na pewno nie zabrakło Kryspinowi zaangażowania i woli walki do końca – podkreśla klubowy trener Jerzy Saldat

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzków woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego

W Pucku podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików  województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego zawodniczy walczyli w kategorii młodzików (roczniki 2002 – 2005) o punkty do współzawodnictwa dzieci i młodzieży.

Nasza skromna reprezentacja 4 zawodników w tym dwójka Karolina Brzozecka i Sebastian Saldat byli najmłodszymi uczestnikami (rocznik 2005) tego turnieju.

Przed wyjazdem liczyliśmy na ewentualnie 4 – 5 pkt. do współzawodnictwa dzieci i młodzieży – mówi Jerzy Saldat.

Już w pierwszym pojedynku, gdzie stawką był awans do „ósemki” w grze mieszanej i zdobycie przynajmniej 1 pkt. Sebastian Saldat wraz z Karoliną Brzozecką zrobili wielką niespodziankę pokonując o 3 lata starszą parę z MLKS Solec Kujawski w trzech setach 18:21, 26:24 (rywale już prowadzili 15:20, ale bardzo dobra i konsekwentna gra naszej pary pozwoliła najpierw wyrównać 20:20 i później wygrać na przewagi drugiego seta) i trzeciego seta wygrać 21:18.

Na tym młodzi badmintoniści Jerzego Saldata nie chcieli tego dnia przestać i w następnej rundzie gdzie stawką był półfinał i już gwarantowany medal zagrali z inną parą z Solca Kujawskiego (tym razem starszych o dwa lata) pokonując ich w dwóch setach 21:19 i 21:14.

W półfinale niestety trafili na drugą parę z Bytowa Weronikę Niklas i Pawła Szach i tu już odegrało wielkie doświadczenie drugiej pary z Bytowa Weroniki i Pawła wygrywając 21:11, 21:14. Tym samym Paweł i Weronika awansowali do finału, w którym pokonali w trzech seta parę z Gdańska 18:21, 21:18 i 21:15 zdobywając złoty medal i 3 pkt. dla naszego klubu.

Natomiast nasza para Sebastian Saldat i Karolina Brzozecka tego dnia zrobili wielka radość sobie jak i trenerowi oraz zdziwienie innych zawodników i trenerów zdobywając brązowy medal i 1 pkt. dla klubu – komentuje Jerzy Saldat

W grze pojedynczej zarówno Sebastian Saldat jak i Karolina Brzozecka nie zdołali wygrac pojedynku i zostali sklasyfikowani poza ósemką turnieju.

Natomiast Paweł Szach w pierwszej rundzie pokonał rywala z Gdyni w dwóch setach i w następnej rundzie przegrał z zawodnikiem z Gdańska Bartkiem Butkusem (zwycięzcą całego turnieju) w trzech bardzo wyrównanych setach 18:21, 21:16 i 19:21.

Natomiast nasza najstarsza zawodniczka w tym turnieju Weronika Niklas (rocznik 2003) pokonała w grze pojedynczej 3 rywalki, aby w finale spotkać się z Joanną Kosarzycką z MKB Lednik Miastko i po walce trwającej prawie 40 minut minimalnie przegrać złoty medal 19:22 i 21:23.

Ale zarówno Weronikę jak i trenera cieszy też srebrny krążek w tych mistrzostwach – mówi Jerzy Saldat.

W tych mistrzostwach zdobyliśmy:

1 złoty medal (Weronika Niklas i Paweł Szach – gra mieszana)

1 srebrny medal (Weronika Niklas – gra pojedyncza)

1 medal brązowy (Karolina Brzozecka i Sebastian Saldat – gra mieszana)

W klasyfikacji klubowej nasz klub UKS „Dwójka” Bytów uplasował się na czwartym miejscu z dorobkiem 7 pkt. do współzawodnictwa dzieci i młodzieży w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

I miejsce – MLKS Solec Kujawski – 14 pkt (14 zawodników)

II miejsce – UKS Bursztyn Gdańsk – 13 pkt (9 zawodników)

III miejsce – MKB Lednik Miastko – 11 pkt. (4 zawodników)

IV miejsce – UKS Dwójka Bytów – 7 pkt (4 zawodników)

V miejsce – KS Badminton School Gdynia – 4 pkt (6 zawodników)

VI miejsce – bez klubu – 1 pkt. (2 zawodników)

I miejsce Julia Fabiszewska Julia Fabiszewska Weronika Niklas i Paweł Szach medalowa czwórka Sebastian, Karolina Weronika Paweł Kryspin i Julia Kryspin Garski i Julia fabiszewska