XLVI WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA DZIECI W BADMINTONIE – GNIEW

DZIEWCZĘTA Z „DWÓJKI” BYTÓW NAJLEPSZE

Po eliminacjach gminnych, powiatowych i półfinałach wojewódzkich czas na występ w finale wojewódzkim XLVI Igrzysk Dzieci w drużynowym badmintonie, które odbyły się w Gniewie w dniu 10 listopada 2017 r.

Na finały wojewódzkie awansowali min. dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie oraz po raz pierwszy w historii szkoły na ten szczebel rozgrywek awansowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bytowie.

Dla chłopców z bytowskiej „piątki” był to debiut w tej imprezie. Niestety jak było widać, aby liczyć się w tych rozgrywkach drużynowych trzeba mieć przynajmniej dwóch równorzędnych dobrych badmintonistów. W zespole Szkoły Podstawowej nr 5 z Bytowa wystąpił niestety tylko jeden doświadczony zawodnik Sebastian Saldat, któremu partnerował o dwa lata młodszy Filip Bujak, którego niestety „zjadła” trema. S. Saldat wygrał wszystkie swoje pojedynki pojedyncze a F. Bujak wszystkie przegrał, co dało im 6 pozycję w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci. Na pewno jest to też spory sukces, że uczniowie „piątki” z Bytowa wystąpili po raz pierwszy w finale wojewódzkim.

Zaś dziewczęta z bytowskiej „dwójki” pod opieką Jerzego Saldat były przed turniejem zaliczane do faworytek tegoż finału. Gdyż w ostatnich pięciu lat wygrywały finały wojewódzkie a nawet zdobywały 4 – krotnie medale Mistrzostw Polski Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych.

W swojej grupie eliminacyjnej dziewczęta pokonały przeciwniczki ze Szkoły Podstawowej w Zelgoszczy oraz z Janowa. W tych dwóch pojedynkach nasze dziewczęta nie straciły nawet seta. Te dwa zwycięstwa dały prawo gry w finale, gdzie spotkały się z najlepszym zespołem z grupy drugiej Szkołą Podstawową w Gniewie.

Pojedynek zaplanowany był na pięć spotkań 4 pojedynki w grze pojedynczej i jeden w grze podwójnej. W pierwszym pojedynku niestety nasza zawodniczka Kornelia Treder przegrała w trzech setach 1:2. Natomiast w drugim pojedynku bytowianka Karolina Brzozecka pokonała rywalkę z Gniewu w dwóch setach 2:0 i stan pojedynku był 1 do 1. trzeci pojedynek to gra podwójna i tu pojedynek był bardzo wyrównany, który toczył się w trzech setach i zakończony zwycięstwem bytowianek z SP 2 Bytów. Dwa kolejne pojedynki w grze pojedynczej były toczone równocześnie na dwóch kortach. Zarówno Kornelia jak i Karolina nie dały już szans rywalką gospodarzy wygrywając swoje pojedynki i cały pojedynek pomiędzy SP 2 Bytów a SP Gniew 4:1. Zajmując I miejsce, które gwarantuje udział w maju 2018 roku w Finale Mistrzostw Polski Igrzysk Dzieci w Głubczycach pod czeską granicą.

Wyniki finału XLIV Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w drużynowym badmintonie

I miejsce dziewcząt Szkoła Podstawowa nr 2 w Bytowie (Karolina Brzozecka, Kornelia Treder, Wiktoria Skoneczna i Dominika Parzątka Lipińska)

VI miejsce chłopców Szkoła Podstawowa nr 5 w Bytowie (Sebastian Saldat, Filip Bujak)