Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie

W Gdańsku w dniu 11 marca br. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska w badmintonie. W hali Politechniki Gdańskiej przyjechali z województwa Pomorskiego zawodnicy w kategoriach od tych najmłodszych, aż do weteranów. Pojedynki rozgrywane były od samego rana do wieczora na 6 kortach.

Wśród uczestników znalazło się czworo zawodników z UKS „Dwójka” Bytów, którzy wybrali się wspólnie z rodzicami na ten turniej.

W kategorii do lat 11 wystartowała Julia Fabiszewska (9 lat) i Aleksandra Treder (10 lat). W gronie 16 zawodniczek w swojej grupie eliminacyjnej zarówno Ola jak i Julia wygrały po dwa pojedynki awansują do najlepszej piątki w turnieju. Niestety o wejście do półfinału Ola minimalnie przegrała z zawodniczką z Gdyni, tym samym zajmując V miejsce w turnieju. Natomiast Julia Fabiszewska bezpośrednio awansowała do półfinału, w którym pokonała swoja rywalkę z Gdańska w dwóch setach awansując do finału. W finale spotkała się o rok starsza koleżanką Anią Lange ze Słupska i minimalnie przegrywając pojedynek w dwóch setach 21:23 (set na przewagi) i 17:21. Zajmują II miejsce w turnieju.

W kategorii U15 (do 15 lat) Paweł Szach w stawce 15 zawodników bezproblemów wygrał swoja grupę eliminacyjną, następnie w półfinale pokonał kolejnego rywala w dwóch setach zaś w finale stoczył bardzo zacięty bój z Bartłomiejem Butkusem z Gdańska w dwóch setach 23:21 (set na przewagi) i 21:15, zajmując ostatecznie II pozycję w turnieju.

W kategorii do lat 19 żadnych problemów nie miała z pokonaniem trzech rywalek Ola Sieprawska wygrywając turniej w swojej kategorii bez straty nawet seta.

Bardzo się cieszę, iż młodzi moi badmintoniści tacy jak np. Julia Fabiszewska i Ola Treder robią spore postępy w grze i ogrywają się w takich turniejach – mówi trener bytowskich badmintonistów Jerzy Saldat