Dzień Ziemi w naszej szkole

Uczniowie wraz z nauczycielami   cały tydzień propagowali ekologiczny styl życia obchodząc w ten sposób Światowy Dzień Ziemi 2018, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”.

W dniu 17 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z podróżnikiem- p. Robertem Dominiakiem, pt. „Ziemia Naszym Domem”. Dzieci wysłuchały ciekawych historii związanych z podróżami pana Roberta po Stanach Zjednoczonych i krajach nordyckich, obejrzały  wiele ciekawych zdjęć i filmików. Była to okazja do przypomnienia zasad obowiązujących w parkach krajobrazowych w Polsce i na świecie, a także zachęta do troski o czystość naszej planety.

W tym dniu uczniowie z klasy ID wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez p.  M. Rodę w ramach kampanii edukacyjnej Powietrze bez śmieci. Dzieci w czasie tych zajęć dowiedziały się m.in.  o przyczynach zanieczyszczenia powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem tak zwanej niskiej emisji, na którą mamy największy wpływ. Dzięki wspólnym eksperymentom i doświadczeniom uczniowie mogli lepiej zrozumieć w jaki sposób należy dbać o czyste powietrze.

W dniu 19 kwietnia w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy dotyczącej ekologii dla klas I-II. Natomiast od 16 do 20 kwietnia uczniowie z klas I i II mogli oddawać wykonane prace  na konkurs plastyczny zorganizowany w świetlicy szkolnej pt.: „Ziemia naszym domem”.

20 kwietnia uczniowie z klas II i III pod opieką swoich wychowawczyń  również przyłączyły się do celebrowania tak ważnego dla świata dnia, sprzątając najbliższe otoczenia szkoły. Dzieci posprzątały nie tylko teren przy szkole, ale również plac zabaw przy kościele św. Filipa Neri czy teren  zielonej siłowni przy ul. Domańskiego