Badminton – Grand Prix Słupska

 

W dniu 19.01.2019 w Słupsku odbyło się trzecie Grand Prix Słupska w badmintonie dla młodzieży i dla amatorów. W turnieju wzięli udział zawodnicy z Koszalina, Sławna, Słupska, Bytowa, Gdańska, Gdyni, Władysławowa.

Tym razem w słupskim turnieju udział wzięło czterech zawodników UKS „Dwójka” Bytów oraz trzech amatorów badmintona. Wśród najmłodszych wystąpiła Aleksandra Treder, która nie miała sobie równych w kategorii U11 ogrywając wszystkie swoje rywalki i rywali (kategoria była połączona razem dziewczęta i chłopcy) gładko w dwóch setach zajmując I miejsce.

Ola spróbowała również sił w wyższej kategorii U15, gdzie rozegrała 5 pojedynków, z czego jeden tylko wygrała zajmując 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji. W tej kategorii bezkonkurencyjna była nasza inna zawodniczka czternastoletnia Karolina Brzozecka pokonując wszystkie rywalki. Drugą pozycję uzyskała przegrywając tylko jeden pojedynek Iza Szlachetka również reprezentująca UKS „Dwójka” Bytów.

W kategorii U15 chłopców na trzecim stopniu podium z trzema wygranymi pojedynkami i jednym przegranym uplasował się Sebastian Saldat z UKS „Dwójka” Bytów.

 

Wśród amatorów badmintona w Grand Prix Słupska Open najlepiej spisała się Anna Gostomska – Treder, która wśród 8 startujących Pań uplasowała się na II miejscu przegrywając w finale w trzech setach.

Również bardzo dobrze spisała się nasza amatorska para deblowa Krzysztof Treder i Stanisław Duda plasując się na miejscu V-VI. Natomiast naszym Panom amatorom w grze pojedynczej niestety poszło nieco gorzej zajmując miejsca w przedziale VIII – XVI. Ale jak mówią nasi amatorzy badmintona nie wynik jest tu najważniejszy tylko forma rywalizacji i ruszania się a nie tylko siedzenie w domu. Brawa dla naszych amatorów.

 

Wynki Grand Prix Słupska

 

Kategoria U11 – gra pojedyncza

I miejsce – Aleksandra Treder

 

Kategoria U15 – gra pojedyncza dziewcząt

I miejsce – Karolina Brzozecka

II miejsce – Izabela Szlachetka

IV miejsce – Aleksandra Treder

 

Kategoria U15 – gra pojedyncza chłopców

III miejsce – Sebastian Saldat

 

 

Wynki Grand Prix Słupska w kategorii Open

 

Kobiet.- gra pojedyncza

II miejsce – Anna Gostomska – Treder

 

Na zdjęciu nr 1

Ola Treder na I miejscu

 

Na zdjęciu nr 2

Anna Gostomska -  Treder (mama Oli)

 

 

Comments are closed.