Finał wojewódzki mini siatkówki Kinder + Sport

Finał wojewódzki  (III etap) mini siatkówki Kinder+Sport zespołów 3-osobowych (chłopcy z rocznika 2001 i młodsi) odbył się 28.04.2013 r. w SP 42 w Gdańsku. W zawodach wzięło udział 12 najlepszych zespołów (w tym 2 zespoły z SP 2 Bytów), które wcześniej musiały przebrnąć II rundy eliminacyjne. Drużyny podzielono na 2 grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”  i grano 1 seta do 21 pkt. Pierwsza drużyna SP 2 Bytów rozgrywała mecze w grupie B osiągając następujące wyniki:

SP 2 Bytów I – Trefl Gdańsk  – 18:21

SP 2 Bytów I – KaEmKa Starogard Gd. – 21:6

SP 2 Bytów I –SPS Kobylnica I – 18:21

SP 2 Bytów I – UKS Wicher Gnieżdżewo – 21:12

SP 2 Bytów I – UKS Bryza Siemirowice – 21:9

Ostateczna kolejność grupy B: 1. Trefl Gdańsk  2. SP 2 Bytów I 3. SPS Kobylnica I 4. UKS Wicher Gnieżdżewo 5. UKS Bryza Siemirowice 6. KaEmKa Starogard Gd.

Druga drużyna SP 2 Bytów rozgrywała mecze w grupie A osiągając następujące wyniki:

SP 2 Bytów II – UKS Jasieniak Gdańsk I – 9:21

SP 2 Bytów II – SP 9 Rumia – 22:20

SP 2 Bytów II – SPS Lębork – 21:16

SP 2 Bytów II – UKS Suchanik Gdańsk – 10:21

SP 2 Bytów II – SPS Kobylnica II – 21:14

Ostateczna kolejność grupy A: 1. UKS Suchanik Gdańsk 2. UKS Jasieniak Gdańsk 3. SP 2 Bytów II 4. SPS Lębork 5.  SPS Kobylnica II 6.  SP 9 Rumia

Pierwsze zespoły z grup awansowały bezpośrednio do półfinałów, natomiast zespoły z drugich i trzecich miejsc musiały rozegrać mecze ćwierćfinałowe (set do 25 pkt.) na zasadzie2A z 3B i 2B z 3A. Oto wyniki:

Trefl Gdańsk – UKS Suchanik Gdańsk – 10:25

Ostateczna kolejność finału wojewódzkiego  Kinder+Sport: 1. UKS Suchanik Gdańsk – awans do Mistrzostw Polski 2. Trefl Gdańsk – baraże o wejście do Mistrzostw Polski 3. SP 2 Bytów I – baraże o wejście do Mistrzostw Polski 4. UKS Jasieniak Gdańsk 5-6. SP 2 Bytów II i SPS Kobylnica I

Chłopcy rozegrali kapitalne zawody, zajmując odpowiednio 3 i 5 miejsce osiągnęli największy sukces w historii szkoły w tej dyscyplinie. Pomimo zdecydowanej porażki w meczu półfinałowym, potrafili się podnieść i wygrać mecz o III miejsce, który daje nam prawo do gry w barażach o wejście do Mistrzostw Polski, które odbędą się  w tym roku w Drzonkowie k. Zielonej Góry. Na tym etapie zespół SP 2 Bytów będzie rywalizował z drużynami z innych województw. Wielkie brawa również dla drugiego zespołu, chłopcy wzajemnie się motywowali i dopingowali. WALCZYMY DALEJ!!!!!!!!!

Skład SP 2 Bytów I: Radosław Malek, Jakub Mortas, Szymon Trojański

Skład SP 2 Bytów II: Dominik Czapiewski, Karol Sabisz, Patryk Stencel