Konkurs o Bytowie

19 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie odbyło się  podsumowanie IX Gminnego Konkursu Plastycznego pn. „BYTÓW – MOJE MIASTO”, którego honorowym patronem jest  burmistrz Ryszard Sylka. Celami konkursu były:

·         prezentacja i popularyzacja walorów naszego miasta oraz kultury regionalnej wśród dzieci i młodzieży

·         zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na miasto i okolicę, w której mieszkają

·         popularyzacja wartych uwagi obiektów rodzinnych miejscowości, zarówno zabytków jak i miejsc znanych i „oswojonych” (skwery, place zabaw, ulice, parki, miejsca ulubione, zabytki architektury, kamienice, uliczki, tereny zielone, basen)

·         umiejętność pokazania osobliwych zakątków swojej miejscowości w plastyce

·         skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na ciekawe wydarzenia związane z historią miasta

·         integracja zdrowych i niepełnosprawnych uczestników konkursu

Na konkurs wpłynęło 53 prace, które zostały wykonane różnorodną techniką plastyczną z placówek Gminy Bytów oraz z Tuchomia. Było to malarstwo, rysunek barwny, grafika, wyklejanie kulkami krepiny i plasteliną, collage, praca wykonana techniką przestrzenną oraz praca w formie katalogu turystycznego po Bytowie. Komisja konkursowa  oceniała prace pod względem  zgodności pracy z tematem konkursu, oryginalności, kreatywności uczestnika,  walorów estetycznych pracy oraz  stopnia trudności wykonania.  Ostatecznie przyznała trzy miejsca: I, II, III oraz pięć wyróżnień.

Oto zwycięzcy w tegorocznym konkursie:

I miejsce zajęła Weronika Kreft,  uczennica SP 2 Bytów

II miejsce zajęła Kalina Zielinska, uczennica SP Tuchomie

III miejsce zajęła Magdalena Podjaska , uczennica SP 2 Bytów

Wyróżnienia otrzymali:

-  Paweł Kożyczkowski, uczeń SP 2 Bytów

- Pola Jenczyk, uczennica SP 2 Bytów

- Maja Ciemińska, uczennica SP 5 Bytów

- Paweł Napiontek, uczeń SP 2 Bytów

- Karolina Spierewka, uczennica SP 2 Bytów

Uroczystego wręczenia  nagród już po raz dziewiąty dokonała pomysłodawczyni i organizatorka  konkursu,  pani Urszula Sobczak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Nr 2, która zadbała, aby każde dziecko biorące udział w konkursie, było dostrzeżone i zauważone. Sponsorami konkursu był Urząd Miejski Bytów oraz Rada Szkoły Nr 2.