TRZY MEDALE BADMINTONISTEK Z UKS „DWÓJKI”

W dniu 05.04 2014 r. w Solcu Kujawski odbył się turniej badmintonowy zaliczany do współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Prawo startu mieli badmintoniści z klubów województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego z rocznika 1999 – 2002. Nasz klub UKS „dwójka” wystawił swoich zawodników, którzy są z rocznika 2001 i 2002, a więc młodszych od innych zawodników o rok lub dwa lata.

W tym turnieju celem było nie tylko zdobycie punktów do współzawodnictwa dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim ogrywanie się ze starszymi zawodnikami od siebie – komentuje trener Jerzy Saldat.

Turniej był rozgrywany systemem pucharowym a więc przegrany odpada a że nasze zawodniczki w Polskim Związku Badmintona są sklasyfikowane na listach rankingowych w młodszej kategorii jako młodzik młodszy a nie młodzik i nie były rozstawione w tym turnieju. Musiały niekiedy od razu w pierwszej rundzie zagrać z zawodniczkami bardzo mocnymi i starszymi.

W grze pojedynczej dziewcząt nasz klub reprezentowało 6 zawodniczek i niestety od razu trzy z nich odpadły w pierwszej rundzie zaś następne cztery Anna Duda, Laura Bujak i Klaudia Peplińska w drugiej rundzie spotkały się z faworytkami do medali w tym turnieju jedynie Klaudia Peplińska uporała się z zawodniczką MLKS Solec Kujawski Natalią Pietrzak 2:0 (21:17, 21:19) i co dało jej awans do ćwierćfinału. Natomiast Ania Duda spotkała się i inną zawodniczka z Solca Kujawskiego rozstawioną z nr 1 w tym turnieju Martyną Filipiak przegrywając w trzech setach 1:2 (17:21, 21:23, 7:21). Taki sam los potkał Laurę Bujak, która przegrała z późniejszą triumfatorka tegoż turnieju Joanną Dorawą z MKB Lednik Miastko 0:2 (5:21, 15:21). W ćwierćfinale po bardzo konsekwentnej grze Klaudia Peplińska pewnie awansowała do półfinału pokonując zawodniczkę z MMKS Gdańsk Wiktorię Juszczak

2:0 (10:21, 21:18, 21:10). Można powiedzieć, iż Klaudia wygrywając z tą zawodniczką zrobiła miłą niespodziankę dla nas wszystkich awansując do strefy medalowej. O wejście do finału nasza zawodniczka spotkała się z zawodniczką, która wcześniej pokonała naszą Laurę Joanną Dorawą z Lednika Miastko i tym razem tez nasza zawodniczka musiała uznać wyższość starszej przeciwniczki schodząc z kortu pokonana 0:2 (12:21, 10:21).

Natomiast w grze podwójnej UKS „dwójka” Bytów wystawiła 3 pary deblowe dziewcząt. Wśród 16 par pierwszą runę jedynie nie zdołała przejść para Agata Mielewczyk z Natalią Staszkiewicz, natomiast dwie inne pary z Bytowa wygrywając swoje pojedynki awansowały do najlepszej ósemki turnieju o wejście do strefy medalowej Anna Duda z Laurą Bujak pokonały parę z MMKS Gdańsk W. Juszczak i Jagodę Kozdemba 2:0 (21:15, 21:15) oraz Klaudia Peplińska z Olą Sieprawską wygrały z parą z MLKS Solec Kujawski 2:0 (21:18, 21:19). Tym samym nasz klub miał dwie pary w półfinale tak samo jak klub z Lednika Miastko. Niestety w półfinałach nasze pary nie dały rady pokonać starsze dziewczęta z Miastka, ale nie były to spotkania jednostronne nasze zawodniczki toczyły bardzo wyrównaną walkę na korcie, co zapewne dało im wiarę na to, że można w przyszłości grać dobre mecze z lepszymi a na dzień dzisiejszy w tym turnieju zdobyły brązowe medale.

Jedyny nasz badmintonista Piotr Sierzputowski zagrał w grze pojedynczej pokonując w pierwszej rundzie badmintonistę z Gdańska Wiktora Wolniaka 2:1 (24:22, 21:23, 21:18), natomiast w następnej rundzie Michał Recki z UKS Lotka Lubiewo pokonał naszego badmintonistę 2:0 (21:5, 21:8).

Gra pojedyncza dziewcząt

III miejsce – Klaudia Peplińska

IX – XVI miejsce – Laura Bujka, Anna Duda

XVII – XXIII miejsce – Agata Mielewczyk , Natalia Staszkiewicz, Ola Sieprawska