Ślubowanie klas I

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. Dzisiaj ,dnia 14 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie. W ślubowaniu wzięło udział 176 uczniów ( w tym 97 sześciolatków), wychowawcy, rodzice, dziadkowie i inni goście zaproszeni przez pierwszaków.

Uroczystość rozpoczęło odsłuchanie hymnu, następnie odbyła się część teatralna przygotowana przez klasy I . Po przedstawieniu dzieci oraz rodzicie złożyli  ślubowanie, po czym każde dziecko zostało pasowane przez Pana Dyrektora. Od tej chwili pierwszoklasiści stali się członkami społeczności szkolnej, czyli nie są już tylko dziećmi, ale też uczniami naszej szkoły. Na końcu zostały wręczone prezenty dla każdej klasy , która będą  służyły wszystkim pierwszakom. Prezenty zostały ufundowane przez Radę Szkoły.