Szlachetna Paczka

W naszej szkole po raz kolejny organizowana jest pomoc dla rodziny zakwalifikowanej do projektu Szlachetna Paczka. W tym roku pomagamy trojgu rodzeństwa, które z powodu śmierci obojga rodziców zmuszone zostało do samodzielnego utrzymania domu, radzenia sobie z problemami dorosłych, wychowywania siebie nawzajem.

Najstarsza siostra Kasia (19 l.) od tego roku została prawnym opiekunem Piotra (15 l.) i Iwony (11 l.). Wszyscy chodzą jeszcze do szkoły. Cztery lata temu dzieci straciły matkę. W tym roku zmarł ich ojciec. Cała odpowiedzialność za los rodziny spadła na Kasię. Stara się ona pogodzić chodzenie do szkoły z opieką nad rodzeństwem. Dzięki pomocy szkoły i parafii udało się wyremontować dwa z czterech pokoi w ich domu rodzinnym, wymagają one jednak wykończenia. Przed remontem dom nie nadawał się już do zamieszkania. Niestety rodzice poza domem pozostawili swoim dzieciom długi, które te muszą spłacić. Utrudnia im to bardzo start w samodzielne życie. Utrzymują się wyłącznie z renty (2600 zł), po odliczeniu kosztów utrzymania i rat kredytów zostaje im miesięcznie 622 zł na osobę. Każdą możliwą złotówkę przeznaczają jednak na skończenie remontu domu. Dzieci najbardziej lubią grać razem w piłkę nożną i siatkówkę. Lubią spędzać razem czas. Wieczorem pomagają przy remoncie domu. Kasia i Iwona są bardzo zżyte. Każde z nich stara się uczyć jak najlepiej potrafi. Kasia jest uczennicą technikum. Najbardziej dumni są z faktu, że mimo przeciwności losu dają sobie razem radę. Kasia chciałaby zrobić kursy fryzjerskie, żeby mogła znaleźć pracę, która pozwoli jej na utrzymanie rodziny. Już teraz czesze członków rodziny na ważne uroczystości takie jak np. wesela. Rola głowy rodziny przypadła jej bardzo wcześnie, jednak nie poddaje się i robi wszystko, co w jej mocy, żeby zapewnić sobie i rodzeństwu dobrą przyszłość.

Wśród najważniejszych potrzeb Kasia wymieniła rozkładaną wersalkę, na której będzie mogła spać, kiedy skończy się remont. Potrzebne są również produkty żywnościowe i środki czystości.

Lista potrzeb:

Kategoria: kozaki

Rozmiar: 39

Pomoce szkolne:

Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina

Wyposażenie mieszkania: 4 krzesła do stołu, rozkładana wersalka

Brakujące sprzęty: mikser, żelazko

Specjalne upominki: Piotr- piłka do piłki nożnej, Katarzyna- zestaw perfum, Iwona- gra planszowa