Badminton – Otwarte Mistrzostwa Gdyni i Grand Prix Słupska

Julka dwukrotnie na podium

Młoda niespełna ośmioletnia badmintonistka UKS „Dwójka” Bytów Julka Fabiszewska wraz z rodzicami w ostatnim czasie uczestniczyła w dwóch turniejach w Gdyni i w Grand Prix Słupska.

W dniu 18 listopada br. Julka zagrała w Otwartych Mistrzostwach Gdyni w swojej kategorii U8 i młodsi wśród 12 zawodniczek wygrała swoją grupę eliminacyjną bez żadnych problemów zaś w półfinale pokonała Martę Okraszewską 21:9 i 21:6, zaś w finale spotkała się z reprezentantką Gdyni Antoniną Wnuk. Po trzy setowej walce, gdzie pierwszego seta wygrała gdynianka 21:10. Natomiast w drugim secie górą była bytowianka wygrywając seta 21:13, zaś w decydującym secie niestety nasza zawodniczka nieco opadła z sił przegrywając seta 11:21. I tak należą się wielkie brawa dla naszej zawodniczki za walkę na korcie, Julka jest jedną z zawodniczek, która rokuje wielkie nadzieje na przyszłość i chce iść w ślady najlepszych obecnie zawodniczek z Bytowa Ani Dudy i Laury Bujak, które obecnie walczą na Mistrzostwach Europy w Pradze.

Tydzień później 25 listopada br. w Słupsku odbyły się zawody z cyklu Grand Prix. W tym turnieju w kategorii dzieci do lat 9 Julka Fabiszewska uplasowała się również na II miejscu, natomiast jej koleżanka klubowa Ola Treder zajęła 6 pozycję. W turnieju wystartowało 12 zawodniczek.

Trzeba jednak zaznaczyć, iż Ola miała ponad 5 miesięczną przerwę spowodowaną małym zabiegiem szpitalnym w zajęciach z badmintona. I dopiero rozpoczęła treningi od dwóch tygodni – mówi trener Jerzy Saldat.