SPOTKANIE Z PANIĄ Z NADLEŚNICTWA BYTÓW

„ Uczmy miłości do przyrody, uczmy

spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim,

podziwiać je i przestrzegajmy dzieci,

by tego piękna nie niszczyły.”

H.Zdzitowiecka

Od kilku lat w świetlicy szkolnej podejmujemy działania kształtujące nawyki ekologiczne u uczniów. W ramach współpracy z Nadleśnictwem w Bytowie po raz kolejny zorganizowaliśmy spotkanie z panią leśnik-Hanną Bigus.

Spotkanie edukacyjne odbyło się 30.11.2017r. w świetlicy szkolnej z dziećmi uczęszczającymi na świetlicę szkolną oraz gościnnie z kl.IIa. Tematem spotkania było m.in. : „ Pomaganie zwierzętom przetrwać zimę.”

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, kształtowanie postaw chroniących przyrodę  i zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt  leśnych w zimie. Uczniowie mieli okazję poznać informacje dotyczące pracy leśnika i służb leśnych, zagrożeń leśnych oraz sposobów ochrony lasów i obejrzeli prezentację  multimedialną o zwierzętach leśnych. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach i ich życiu w okresie zimowym. Wszyscy gorąco podziękowaliśmy za tak ciekawe spotkanie. Dzieci otrzymały upominki od Nadleśnictwa w Bytowie.

Wychowawczynie świetlicy szkolnej.

IMG_7818 IMG_7819 IMG_7820 IMG_7821 IMG_7822